Dolandırdıkları altınları restoranda paylaşan şebekenin 3. ortağı yakalandı

Denizli’de buğulanmış adamı 80 bin TL mesabesinde kim bezgi eşyalarını aldıktan sonradan taksinin fay tampon detayıyla JASAT’a yakalanan ve dolandırdıkları altınları restoranda paylaştıkları ortaya çıkan şebekenin 3. ortağı da yakayı ele verdi.

Denizli’nin Tavas ilçesinde Mehmet E.D. (36) ve taksici Ahmet Ü. (28), ilçede bulunan Orhan G.’yi (83) dolandırmak üzere site merkezinde almaç rolü üstlenip buğulu adamın 80 bin TL değerindeki altınlarını aldı. JASAT vasıtasıyla yapılan çalışmalarda 186 müşteri kayıtlarının izlenmesi sonrası şüpheliler, 48 saat sonradan yakayı ele verdi. Taksinin kırık tampon detayıyla yakalanan şüphelilerden adli makamlara gönderme edilen Mehmet E.D. tutuklanarak ceza evine gönderilirken, taksici ise adli kontrol üzere azade bırakıldı.

JASAT peşlerini bırakmadı

Kamera kayıtlarını izlemeye bitmeme fail JASAT dedektifleri, şüphelilerin tıpkı restoranda buluştuğunu, altınları ahali altından paylaştıklarını ve 3. kişinin olduğunu tespit etti. Şüphelinin Yılmaz A. (39) olduğunu ve Aydın’ın Nazilli ilçesine gittiğini belirleyen JASAT, inanma ile koordine kurarak faaliyetler düzenlendi. Yapılan operasyonda yakalanan Yılmaz A., Denizli’ye getirildi, ayyarlık ve hırsızlık suçundan 20 yanlışlık kaydı olduğu ortaya bundan sonra. İfadesinin arkası sıra şüpheli çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öte yandan şüphelilerin bu arada restoranda kemirmek yediği ve altınları umum altından paylaştığı anlar ile Yılmaz A.’nin caddelerde gezmesi güvenlik kameralarına yansıdı. – DENİZLİ

Share: