Doğu Karadeniz Belediyeler Birliğinin 4. Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Maşrık Karadeniz Belediyeler Birliğince (DKBB) düzenlenen 4. Foto Yarışması’nda, Küçük Asya Ajansı (AA) foto muhabiri Hakan Burak Altunöz üçüncü oldu.

DKBB Umumi Sekreteri Mehmet Şentürk, yaptığı kayıtlı açıklamada, yarışmanın Trabzon, Artvin, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Giresun ve Kargaşa el sınırları içerisindeki tarihi ve kültürel zenginlikleri civar plana çakozlamak, foto sanatının görsel gücü ile tanıtılmasına yardım icat etmek üzere düzenlendiğini belirtti.

Yarışma yoluyla işık sanatının gelişimine katkıda bulunulmayı hedeflediklerini vurgulayan Şentürk, seçilen fotoğraflarla Gün Doğusu Karadeniz’in ülke ve ilçelerinin tanıtılması amacıyla arşiv oluşturulduğunu tabir etti.

Şentürk, yarışmaya 375 işık sanatçısının 1670 eserle katıldığına dikkati çekerek, 100 fotoğrafın sergilemeye hak kazandığını, dereceye girenlere mal ödülü ve mütenevvi hediyeler verileceğini kaydetti.

Yüksek Mermertaş’ın birinci, Mete Yurdaün’ün ikinci olduğu yarışmada, AA ışık muhabiri Melik Burak Altunöz üçüncülük elde etti. Egemen Eryılmaz, Ulu Can ve Faruk Gamlıoğlu mansiyon, Ahmet Harmancı ise DKBB hususi ödülü, dron ödülü ile jüri özel ödülüne müstahak görüldü.

Share: