DOĞRU Öğür Takım Başkanvekili Turan, TBMM gündemini değerlendirdi Açıklaması

SELIM Parti Ekip Başkanvekili Bülent Turan, TBMM Umumi Kurulu’nda gelecek hafta Lübnan tezkeresi ile uran bölgelerine ilgilendiren düzenlemeleri içeren teklifin görüşüleceğini, ayrıca Traksiyon ve Bütçe Komisyonu’nda görüşmeleri süren ekonomiye ilişkin tensikat içeren husye teklifin üstelik yetişmesi halinde Umumi Kurul’bile görüşmelerine başlamayı planladıklarını bildirdi.

Turan, yaptığı yazılı açıklamada, güzeşte akşam ezanı Bartın’ın Amasra ilçesinde eroin ocağında meydana mevrut patlamayla yüreklerinin yandığı belirterek hayatını kaybeden madencilere Allah’tan rahmet, yaralılara de ivedili şifalar diledi.

TBMM gündemine ilişkin vukuf veren Turan, Umumi Kurul’da 18 Ekim Salı haset BM UNIFIL kapsamında Lübnan’dahi bulunan Mehmetçiklerin görev süresinin 1 sene henüz uzatılmasına ait Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi’ni görüşmeyi planladıklarını belirtti.

Ardından endüstri bölgelerine ait düzenlemeler içeren 15 maddelik teklifin görüşmelerine başlayacaklarını rapor fail Turan, şöyle bitmeme etti:

“Teklifle, kurulu ve yersiz alanlarda metrekare şartlarının düşürülerek faziletkâr teknolojili, önemli, ekleme altın ve dış satım potansiyeli yüksek yatırımların dahi özel uran bölgesi imkanlarından faydalanması amaçlanıyor. bununla birlikte teklifte, uran bölgelerinde saha algı yatırımcıların, Uran ve Teknoloji Bakanlığımızca onaylanan onay, icazet ve izinlere ilgili harçlardan muaf tutulması kadar tensikat öngörülüyor. Ekonomiye, istihdama, ihracata yardım sunması hedeflenen Öneri, sanayicilerimize bazen destekler ve kolaylıklar sağlayacak. Üreticilerimizin, sanayicilerimizin tamamıyla yanı sıra olmaya devam edeceğiz.”

Turan, 17 Ekim Pazartesi günü Traksiyon ve Bütçe Komisyonu’nda, KYK itimat faizlerinin silinmesi, icra takibi başlatılan 2 bin lira ve altındaki alacakların arıtma edilmesi üzere ekonomiye ilgilendiren tensikat içeren, milyonlarca vatandaşı ilişkin (testis) teklifin görüşmelerine devam edileceğini, yetişmesi halinde Umumi Kurul’de bu teklifin görüşmelerine birlikte başlamayı planladıklarını aktardı.

Turan, 19 Teşrinievvel Çarşamba haset gerçekleştirilecek DÜRÜST Tümen TBMM Ekip Toplantısı’nın de Reisicumhur ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan eliyle, YANLIŞSIZ Tümen’ye katılan İzmir Saylav Mehmet Mürtefi Çelebi’ye rozeti takılacağını vurguladı.

Turan, milletin beklentilerine, ihtiyaçlarına yanıt verecek, Türkiye’yi her alanda henüz ileriye taşıyacak yasama faaliyetlerini sürdüreceklerini kaydetti.

Share: