DOĞRU Fırka Umumi Başkanvekili Binali Yıldırım, Konya’da anaokulu açılışında konuştu Açıklaması

DÜRÜST Fırka Umumi Başkanvekili Binali Sebep, “Bazıları toplanıyor, dağılıyor, masalar kuruluyor ve masalar dağılıyor ama biz herhangi bir dönem kullanılmamış bir projeyi, hizmeti milletimizle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Yıldırım, Konya’üstelik gestalt Selçuklu ilçesindeki Hatice-Ercüment Köylübay Kızılay Anaokulu’nun küşat töreninde, insana yapılan yatırımın ebedi olduğunu söyledi.

İnsanı yaşatmanın ve yüceltmenin eğitimle başarılacağını anlatan Saika, çocukların hayata daha mebzul şartlarda hazırlanması amacıyla Türk Kızılay ile 81 ile 81 anaokulu projesinin başlatıldığını anımsattı. Sebep, projenin esenlik hareketi olduğunu belirterek “Burada ağız ağıza bağışçıların, hayırseverlerin katkıları var. Devletin, Türk Kızılay’ın ve domestik yönetimlerin koordinasyonu var. Esasında 81 ile 81 meslek projesi biricik başına ihtiyacımızı karşılayacak değil. Bunu biliyoruz ama boşaltmak istediğimiz şey, farkındalığı yükseltmek. Hem Türk Kızılay’ın mahdut ortamında, ev dışında milyonlara elbet ulaşıyorsa, insana şüphesiz dokunuyorsa geleceğimizin güvencesi evlatlarımıza de bir ihtimamı gösterdiği beyninde. İşte bu anlayışla, zaman 56’ncısının açılışını Konya’dahi gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.

Projenin 81 ilde tamamlanacağı bilgisini veren Saika, Milli Terbiye Bakanlığının anaokullarının sayısını ilave politikasına bir nebze olsun katkı sağlamaktan şişman benzeri bahtiyarlık duyduklarının vurguladı.

“Yolları böldük, hayatları birleştirdik”

Sebep, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 20 yılda çokça iri işler gerçekleştirildiğini belirterek şöyle konuştu:

“Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Yolları böldük, Türkiye’nin doğusuyla batısıyla, güneyiyle, kuzeyiyle herhangi bir tarafı birbirine yaklaştırdık. ‘Yol ve akarsu medeniyettir.’ dedik. Bu aşkla çalıştık. Iri projeler gerçekleştirdik. Çanakkale Köprüsü, Güç Odalık Sadık Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli, Osman Gazi Köprüsü… Eğiste Viyadüğü geçenlerde bitiyor. Faaliyet himmet bitmez. Bunlar tabiatıyla ülkemizin çekicilik projeleridir amma inanın ki beni şu anaokulu açılışı o projelerin açılışından daha aşkın heyecanlandırıyor. Çünkü burada geleceğe ve insana yatırım var. İnsana yapılan envestisman, nesilden nesle ilelebet devam edecek aynı yatırım.”

“İstihdamı ve ihracatını arttıran ülkelerin başında geliyoruz”

İlim ve anlama yuvası anaokulun, geleceğin teminatı evlatların yetişeceği sunturlu mekanlardan biri olduğuna meni eden Saika, şunları söyledi:

“Bazıları toplanıyor, dağılıyor, masalar kuruluyor ve masalar dağılıyor ama tığ temas dönem yeni aynı projeyi, hizmeti milletimizle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Bu hafta okullarımız açıldı. Hızla peşi sıra Cumhurbaşkanı’mız, 105 dar binasının toplu açılışını yaptı. Bununla üstelik yetinmedi, tarihin sunu şümullü dolgun göz projesinin duyurusunu gerçekleştirdi. 500 bin göz, 5 yıl içerisinde tamamlanacak ve ihtiyaç sahiplerinin basamak ihtiyacı karşılanmış olacak. Çok iri benzeri proje. Yalnız bölük ika projesi değil, bire bir zamanda 2,5 trilyon liralık tıpkısı kazançlı hareketliliği sağlayacak ve 250’den fark aşkın sektörlere, gelişim kollarına canlılık getirecek benzeri proje. Sonuç iki yılda dünya hastalıklarla, bağırsak karışıklıklarla, savaşlarla boğuşup dururken Türkiye, 750 bin vatandaşımıza hareket, ATLATMAK sağladı. İstihdamı ve ihracatı, pandemi döneminde arttıran bulunmaz ülkelerin başında geliyoruz.”

“İkinci çağ Türklerin yüzyılı olacak”

Yıldırım, Türkiye’nin yalnız özlük vatandaşı ve geleceği amacıyla değil ihtiyaç sahibi ülkelerin bile yardımına koştuğunu anlatarak şunları kaydetti:

“İkinci yüzyıla başlıyoruz. 2023, ikinci yüzyılımız ve bu yıldan itibaren ikinci yüzyıl Türklerin yüzyılı olacak. Bunu buradan bilmenizi istiyorum. Bunun bilcümle işaretlerini görüyoruz. İkinci yüzyılda, Türklerin yüzyılında de 2023’te bile Cumhur Reisi seçimi var. İkinci yüzyılda liderimizi, Cumhurbaşkanımızı Konya, rastgele ahit olduğu üzere ve rekor oyla seçmeye hazır mı? Tamam, bu karşılık domuzuna. Konya’nın yüzdelik 75’e varan destekleri var. İnşallah daha fazlasını 2023’te göreceğiz.”

Saika’ın konuşmasının arkası sıra anaokulunun kurdelesi kesildi.

Açılış törenine; Ilbay Vahdettin Özkan, DÜRÜST Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Leyla Mecnunca Yırtıkça, Büyükşehir Belediye Başkanı Garaz İbrahim Altay, DOĞRU Fırka Konya milletvekilleri Tahir Akyürek, Aydın Altunyaldız, Abdullah Ağralı, Hacı Ahmet Özdemir, Selman Özboyacı, Gülay Samancı, Orhan Fazilet, YANLIŞSIZ Parti İl Başkanı Hasan Angı, Türk Kızılay Genel Başkanı Soyluluk Kınık, rahmetli Hatice ve Ercüment Köylübay’ın ailesi ile mektepli velileri katıldı.Share: