DOĞRU Fırka İzmir İl Başkanı Sonsuz: “147 tır bölgeye gönderildi”

AK Öğür İzmir İl Başkanı Asalet Ulvi Sürekli, Kahramanmaraş depreminin önceki anından itibaren yardım çalışmasına başlayan partisinin belediyelerine ziyarette bulundu. Sarsıntı bölgesine revan yardımlarla ait aktüel bilgiyi paylaşan Daima, “YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanlığı ve kaymakamlık başkanlıklarımız kendisine 32 tır, DOĞRU Öğür belediyeleri adına 115 tır kalkışmak üzere toplamda 147 tır ivedi gerekseme malzemelerini bölgeye gönderdik, göndermeye birlikte bitmeme edeceğiz” dedi.

Bergama Belediye Reisi Melik Koştu ve ekibinin yanında Kınık Şehremini Bağlı Doğruer ve ekibi ile benzeri araya mevrut YANLIŞSIZ Fırka İzmir İl Başkanı Kerem Ulvi Sürekli, arkalama çalışmalarını sahada durumunda inceledi. Sürekli antrparantez Malatya’dan mevrut Bergama’daki Ulutaş ailesini, Bozyaka Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesinde otama gören depremzedeleri ve Çiğli’deki öğrenci yurdunda konuk edilen depremzedeleri musahabe etti.

DÜRÜST Tümen İzmir İl Başkanı Daima, “Belediyelerimizin ortaya koyduğu müzaheret çalışma performansı kat sayı düzeyde. Kınıklı madencilerimiz kontrol istirdat ekipleri beyninde bölgede uğraş ediyor. Bergama’ya getirilen depremzede ailelerimizi ülfet ettik. Hepsiyle bir tane yegâne ilgileniyoruz. Ancak yaşadıkları felaketin etkilerini halen geçmiş dakika gibi yaşıyorlar. Kıytırık çok baskı. Mukavim çoğu yakınlarını kaybetmiş, selen alamadıkları familya fertleri var. Asrın yeryüzü yıkmacı depremini yaşadık. Sonuçlarının ve açtığı yaraların sarılması için her boyutunu yegâne biricik ele alıyoruz” diye konuştu.

“Bölgede ve İzmir’bile depremzedelerimizin yanındayız”

Bergama Şehremini Kağan Koştu ve ekibinden bilgelik alarak müzaheret çalışmaları için teşekkür eden Sürekli, şunları söyledi:

“Belediyemiz şu anne kadar 28 ihtiyaç malzemesi taşıyan tırı bölgeye ulaştırdı. İlçemize Malatya’dan 3, Hatay’dan 1 sülale geldi. 20 eşhas ve halen asrın felaketini muammer olmanın keder yüzünü taşıyorlar. Hakan Başkanımız ve ekibi, bölgeye ahali uzatmaya bitmeme ediyor. Tıpkısı zamanda da ilçemize gelen depremzedelere eş çıkıyorlar. Değişik belediyelerimiz ve Kınık’ta birlikte bire bir seferberlik devam ediyor. Kınık Belediyemiz dahi şu anne kadar 35 tırını sarsıntı bölgesindeki illere ulaştırdı. Belediyelerimizin gösterdiği gayretkeş çalışmalarından etraf teşekkür ediyorum. Ayrıca madencilerimiz bölgede çökme başlarında. AFAD’la ve özge kurumlarla koordineliler. Kınık’a Hatay’dan 3, Malatya ve Kahramanmaraş’tan birer karı geldi. İhtiyaçlarını karşılıyoruz. Ancak dünyanın genişlik nazik yer sarsıntısı yıkımını yaşadılar ve halen etkisi altındalar. Antrparantez yakınlarını çökmüş altında kaybetmişler, bilgelik bekleyenler var. Siktirici tahakküm tıpkısı safiha. Uygun görünce, dinleyince elan iyi anlıyorsunuz. Hükümetimiz bilcümle imkanlarıyla yanlarında.”

“Gine etmeye bitmeme edeceğiz”

DÜRÜST Parti İl Başkanlığı ve kaymakamlık başkanlıkları kendisine şu ana büyüklüğünde öncelikli ihtiyaçlar almak üzere 32 tırı illerdeki depremzedelere ulaştırdıklarını tamlayan Daim, “Belediyelerimiz üzere bu ölçü 115. Toplamda 147 tır ihtiyaç malzemesini deprem bölgesine gönderdik. Aktüel verilerimizi ve çalışmalarımızı paylaşmaya devam edeceğiz. İzmirli hemşerilerimizin duyarlılık ve katkıları çokça şişman. STK’larımız, aksiyon dünyamız ve muhtarlarımıza büyüklüğünde cümle gayretlerini sakır sakır sürdürüyor. Çağrılarımızı, duyurularımızı devam ettireceğimiz kabil günün temas ve el birliği günü olduğunu gene edeceğiz. Süreci baltalamaya çalışanlar çakozlamak istemiyorlar amma olması gereken bu. Siyasal kazanç beklentisiyle toplumumuzda infial oluşturacak girişim ve söylemlerin sahiplerine uyarmak isteriz ki; acıdan beslenmenin, insancasına durumlardan yarar sağlamaya çalışmanın kimseye faydası yoktur. AFAD’ıyla, askeriyle, polisiyle, jandarmasıyla devletimizin tam kurumları asrın felaketinin yaralarını gidermek için canhıraş benzeri şekilde çalışmasını sürdürüyor. Milletimiz de bu çalışmalara katkısını vermeye bitmeme ediyor. Ulus adına, izzet namına yaşadığımız herhangi bir münasebetsiz olayı bağlanak ve muadele içerisinde aştık. Asrın felaketinin dahi esasen bilcümle birlikte üstesinden geleceğiz” diyerek konuştu. – İZMİR

Share: