Diyarbakırlı sporculardan 2 değerli, 1 gümüş madalya

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Spor Kulübü eğitmenleri, 24 Teşrinisani Öğretmenler Haset etkinlikleri çerçevesinde Diyarbakır Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği Kibar Yüzme Yarışması’nda 2 altın ve 1 gümüş madalya kazandı.

Diyarbakır Şehitlik Köşkler Spor Kompleksi Yüzme Salonu’nda düzenlenen Büyükler Yüzme Yarışması’nda, Yenişehir Spor Kulübü eğitmenlerinden Mehabetli Sayar, 50 metre kelebek stilinde altın madalya, Azat Aykal üstelik 100 metre kurbağalama stilinde altın madalya, Kıymetiharbiye Birkan ise 100 metre kurbağalama stilinde sim madalya kazandı.

Yenişehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde kalifiye eğitmenler ile çalıştıklarını tamlayan Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Komutan Vekili Misyon Beşikci, sporun dimdik benzeri dirim üzere genişlik heybetli belirleyicilerinden biri olduğunu belirtti.

Vatandaşların sporla iç içe yaşamalarını icat etmek amacıyla Kış ve Yaz Spor Okullarını açtıklarını tabir eden Beşikçi, “Bu okullarımızda dağcılıktan yüzmeye, voleyboldan satranca kadar ayrımsız birinden ayrımlı alanlarda kurslar açtık. Kurslarımızda de Yenişehir Belediyesi Spor kulübü bünyesinde kalifiye eğitmenlerimiz ile çalışıyoruz. Bu eğitmenlerimiz hem sayısız sportmen yetiştirdiler hem bile bizi temsilen savaşım ettikleri yarışmalarda mertebe elde ettiler. Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün düzenlediği Erkân Yüzme Yarışması’nda madalya düzlük eğitmenlerimiz Mualla Sayar, Azat Aykal ve Kırat Birkan’ı kutlama ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. – DİYARBAKIR

Share: