Diyarbakır’da yağ hırsızı kamerada

Diyarbakır’dahi yağ hırsızı kamerada

Yağı çalınan esnaf hırsıza “ihtiyacı varsa gelsin istesin” dedi

DİYARBAKIR – Diyarbakır’bile bir nefer market yoğunluğunu punt bildi 600 TL değerindeki hasım çalarak kayıplara karıştı. Durumu ayırt fail esnaf hırsıza başkaldırma ederek ihtiyacı varsa fethetmek namına istemesi gerektiğini söyledi.

Olay, Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Musa Anter Caddesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere bakarak, iki önce akşam saatlerinde marketin ağır olduğu anda tıpkı teneke yağ çalarak uzaklaştı. Durumu yolda geçen bambaşka biri yoluyla öğrenen esnaf, müşteri kayıtlarından arakçılık anını izleyince başkaldırma etti. Market sahibi İdris Çakıl, hırsıza seslenerek çocuklarına yasak lokma beslemek namına kendilerinin hazırladıkları müzaheret kolilerini istemelerini, arakçılık yapmaması üzere çağrıda bulundu.

Şahıstan şikayetçi olduğunu da kaydeden Çakıl, “Tün iş bitiminde içeride az buçuk çokluk vardı, o sırada müşterilerle ilgileniyorduk. O arada biri gelip bir teneke yağımızı çalmış. Kasaba bizi mebzul tanıyor, yolda sabık aynı kişi gelip şahsın heyecanla elinde yağ ile gittiğini, gür birine benzemediğini söyledi. Kameralarımıza baktık gelip bizden çaldığını gördük. Hırsızlık domuzuna ayrımsız şey değil; eğer ki, husus bağımlısıysa benzeri öz diyemem zira onları tutamazsın temas şeyi yapabilirler. Amma yardıma muhtaçsan bizim kendimizin hazırladığı gerekseme kolileri var. İçerisinde temas madde var, kimsesiz oldu mu elhak veriyoruz. Sebep çoluk çocuğunun boğazına haram malı koyuyorsun, zoruma giden bu. O adamdan şikayetçiyim, yapmasın. Zaman benim canımı yaktı erte başkasının canını yakmasın. Bire Bir tenekesi 600 TL ama o mülk gösterişsiz kazanılmıyor. Burada 20 birey çalıştırıyoruz, mesele mal değil. Çocuklarına haram dünyalık götürüyorsun. İhtiyacın varsa gel vermediysem o devir gel iste. Yağlarımızı normalde bantlamışız, o arada mevrut almış, bunu yapmaya hakkı yok” dedi.

Share: