Diyarbakır’da kuyumcular odasından esnafa memnuniyetlik anketi

Diyarbakır Sarraflar ve Kuyumcular Odası (DİKO) Başkanı Mehmet Yüksel, esnafın odadan memnuniyetini ve taleplerini ortaya görmek için muamma sormaca çalışması düzenledi.

Diyarbakır Sarraflar ve Kuyumcular Odası (DİKO) Başkanı Mehmet Yüksel, şehirdeki 450 kuyumcu esnafının odanın çalışmalarından mutlu olup olmadıklarını teşebbüs etmek için anket çalışması düzenledi. Basar marifetiyle görevlendirilen bilinmez bir takım, esnaftan isimlerini belirtmeden ankete katılmalarını istedi. 17 sorudan oluşan ankette esnafa odanın çalışmaları, esnafa müteveccih tutumu, beklentiler ve öneriler sıralandı. Anketin böylecene yüzdelik 97’lik oranlarda memnuniyet tablosu ortaya çıkarken, bir nice esnaf sektörün henüz iyi duruma gelmesi üzere önerilerini belirtti.

Kapalı belirteç sistemiyle yapılan anketin çok bol sonuçlar ortaya çıkardığını tamlayan DİKO Başkanı Mehmet Yüksel, memnun olmadığını bildiren yüzdelik 3’lük kesimin verdiği mesajı akıllıca değerlendirerek bu yönde icraat yapacaklarının tabir etti. Sahte değerli tutmak amacıyla sektörün imajına uymazlık veren ve kanayan keskin haline gelen birçok sorunu ortadan koparmak üzere bugüne kadar koca çalışmalara imza attıklarını hatırlatan Yüksel, “Bizim anlayışımızda burayı tek başımıza atfetmek bulunmayan. Odamızın organları var. Bildirme önemlisi ise olmazsa olmazımız olan esnafımız var. Onların memnuniyetini denemek istedik. Yüzdelik 97 sevinme çıkması bizim amacıyla kırıcı başarı. Fakat tığ memnun olmayan yüzde 3’ün çevirmek istediği mesajın gereğini yapacağız. Düşün ve önerileri dikkate alacağız, bundan esnafımızın bildirme ufak aynı endişesi olmasın” dedi. – DİYARBAKIR

Share: