Diyarbakır’da fuhuş çetesine “Kıskaç” operasyonu: 7 murakabe

Diyarbakır’bile fuhuş çetesine “Kıskaç” operasyonu: 7 teftiş

DİYARBAKIR – Diyarbakır Güvenlik Idarehane Müdürlüğü ekiplerince fuhuşa isteklendirme, vasıtalık veya meydan temini sağlayıcı şüphelilerin yakalanması için faaliyet başlatıldı. Ekipler, şüphelileri tespit etmek için 3 kamer süren beceri takip çalışmalarında, 7 şüpheliyi yakalayarak 4 günlük gözaltına aldı.

Asayiş Büro Müdürlüğü ekipleri, Diyarbakır’dahi “Kıskaç” adı sunulan eş zamanlı yapılan operasyonda aşırı plazalarda ovma adı altında fuhuş yapan 7 şüpheliyi yakaladı. İnternet üstünde reklam veren masaj salonlarının şifreli konuşarak müşterilerine termin verdiğini çözen ekipler, düzenlediği operasyonda kapıları açılmayan ovuşturma salonlarına çilingirle girdi.

Aramalarda ruhsatsız silahlar ve muhtelif dokumanlar ele geçirildi. İnceleme yapılması amaçlı cep telefonları ve bilgisayarlara de umum konuldu. Operasyonun düzenlendiği masaj salonları mühürlenerek kapatıldı ve efdal miktarlarda idari nakdî ceza uygulandı.

Ekipler aracılığıyla yakalanarak gözaltına alınan M.E., E.Ö., V.B., B.Y., B.A., Z.B. ve M.V. adlı 7 şüphelinin 4 günlük murakabe süresinin ardından mahkemeye gönderme edileceği öğrenildi.

Share: