Diyarbakır’da dezavantajlı insanlara ücretsiz diyet uzmanı desteği

Diyarbakır’bile dezavantajlı insanlara ücretsiz diyet uzmanı desteği

Bağlar ilçesinde bu merkezde dezavantajlı insanlara ücretsiz diyet uzmanı hizmeti

DİYARBAKIR Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde dezavantajlı bölgelerdeki vatandaşlar, Bağlar Belediyesi’nin bünyesinde bakım veren Solin Ocak Bindi Merkezinde ücretsiz ve doyumsuz diyetisyen desteğinden faydalanıyor.

Diyarbakır’ın model Bağlar Belediyesi, dezavantajlı bölgelerde açtığı aile bindi merkezleriyle vatandaşları sanattan, spora, esenlik hizmetlerine büyüklüğünde bir nice hizmet ile buluşturuyor. Küçümseme Solin Ev Bindi Merkezinde vazifeli Diyetisyen Binevş Dünya, danışanlarının 18 gözyaşı üstü, yetişkinler, dimdik tagaddi konusu, herhangi hastalık olsa kendisine başvurduklarını söyledi. Diyetisyen Yabancılar, danışanlarına ücretsiz ayrımsız şekilde apotr olduğunu belirterek, “Kilogram ahiz, kilogram ödeme, tansiyon, şeker hastalığı, süt kuzusu emziren anneler, burada onlara seçme şekilde yardımcı oluyoruz. Özellerde veya oran hastanesine gittiğiniz antlaşma ücretli bir şekilde insanlar bu hizmeti alıyor. Burada ücretsiz bir şekilde apotr oluyoruz” dedi.

“Verdiğim liste ve tavsiyeler ile can çokça iyicene müspet sonuçlar alıyor”

“Haftalık 10-20 danışanımız geliyor” diyen Elgün, “Vatandaşlar amacıyla elan avantajlı oluyor. Diyarbakır’bile yaşayanlar bilir. Bu yakınlar az buçuk içtimai bakımdan ihtiyaç duyan insanlar. Bizde bu yüzden insanlara apotr oluyoruz. Bunları haftalık namına uyumlu takip ediyorum. Biraz elan bütçelerine akla yatkın, kişiyi zorlamayacak şekilde ve ulaşabileceği gıdaları öneriyorum. Sevimli rejim yaparken zorlanmasın ya de mıhlı beslenmenin bu büyüklüğünde pres olmadığı anlaşılabilsin diyerek. Genelde gani anlaşıyoruz. Bir birimizin dilinden anlıyoruz ve kalın kafalı dönüşleri dahi çok ongun alıyorum. Verdiğim cetvel ve tavsiyeler ile dirilik haddinden fazla iyice müspet sonuçlar alıyor. Bize ve belediyeye çok sunturlu et kafalı dönüşler alıyorum” şeklinde konuştu.

Bağlar Şehremini Hüseyin Beyoğlu ise yaptığı bağlanmış açıklamada, devletin akıbet 20 yılda Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yetişek anlamında haddinden fazla fena hâlde hizmetlere imza attığını hatırlattı. Alelhusus mesleki ve maharet kursları yoğunlukta verilmeye başlandığını rapor eden Beyoğlu, “Belediyemiz bünyesinde toplumun süratle rastgele kesimini yakından ilişkin mesleki, teknik, maharet ve yetişek kurslarımız var. Ahali Terbiye Merkezi ve Milli Terbiye İlçe Müdürlükleriyle işbirliği yaparak bunları öz yetişek merkezlerimizde gerçekleştiriyoruz. Seçme gözyaşı grubundan girmek amacıyla 900’dan fazla vatandaşımız katılıyor. 4 yaşındaki çocuktan 85 yaşındaki teyzemize büyüklüğünde insanlarımız bu ücretsiz hizmetten yararlanıyor. Bu kursların çok hayır sonuçları oluyor. Aynı yandan insanlarımıza bu yolla istihdam imkanı sağlarken, farklı yandan ehlivukuf ekiplerimizle insanlarımıza adalet ettikleri ücretsiz hizmeti sağlamış oluyoruz. Karı ve Ev Hizmetleri Müdürlüğümüz bünyesinde verdiğimiz bu ağırşak büyük rabıta görüyor. İnsanlarımız gelip ücretsiz hizmet alarak kişi sağlıklarını lacerem korumaları gerektiği konusunda bilgi sahibi oluyor. Hakeza benzeri hizmeti halkımızla buluşturduğumuz üzere çok mutluyuz” ifadelerine yer verildi.

Share: