Diyarbakır ruzname haberleri: İçişleri Bakanı Soylu, Diyarbakır Hani, Dicle ve Eğil’de vatandaşlarla bir araya geldi Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Türkiye bundan sonra başka benzeri boyuta geçti. Recep Tayyip Erdoğan geçen yüzyılın açıklarını kapattı.” dedi.

Temaslarda mevcut olmak için kentte kâin Aristokrat, Hani ilçe meydanında vatandaşlarla aynı araya geldi. Soylu, buradaki konuşmada, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın hoppadak sefer, üniversite, anaokulu, dünyanın genişlik şişman havalimanlarından birisini İstanbul’a yapmadığını, Şarki ve Güneydoğu’nun makus talihini de yendiğini söyledi.

Tıpkı öz olmaz denilen Şark ve Güneydoğu Rum bölgesinde zaman tevhit endüstri sitelerinin yetmediğini, firez turizmi sebebiyle otellerde yer kalmadığını kaydeden Aristokrat, sabık hafta Diyarbakır’üstelik Hars Yolu Festivali’nin yapıldığını, on binlerce insanın seçkin zaman etkinliklere katıldığını belirtti.

“Türkiye daha çok apayrı tıpkı boyuta geçti. Recep Tayyip Erdoğan sabık yüzyılın açıklarını kapattı. Recep Tayyip Erdoğan, 21. yüzyılın alt yapısını yaptı Türkiye’birlikte. Amerika’ya, Avrupa’ya rağmen. Bizi bire bir bataklığın ve yokluğun içine başlamak istemelerine rağmen Türkiye’yi sağ salim limanlara ulaştırmasını becerebilen ayrımsız dümen ortaya koydu. Böyle liderler yüzyılda benzeri sağlık.” ifadelerini kullanan Aristokrat, cesaretli, bilgi ve teknik içerisinde olunması gerektiğini kaydetti.

Vekil Soylu, şöyle konuştu:

“Ne oldu o burnu iri Avrupa. Rusya ile Amerika savaşını başlattılar. 10 milyon Ukraynalı Avrupa’ya gitti. Bilahare dünya azık krizine girdi. Hani çıkarsalardı. Amerika sağdan soldan üfürüyor. Şöyle yapıyorum, böyle yapıyorum. Avrupa diyor ki 50 yıllık, 100 yıllık planlarımı yapıyorum. Hani 50 almanak, 100 almanak planın. Bu kışın donacaksın soğuktan. İşleri güçleri bilcümle sorunları ve problemleri doğuya bozdurmak. İşleri güçleri sabahtan akşama büyüklüğünde Ortadoğu’dan, Ilımlı Asya’ya, Afrika’ya kadar herkesi sömürmeye çalışmak. Kiminin bedeninden kiminin madeninden kiminin yer altı kaynaklarından yararlanma etmeye hizmet etmek.”

Türkiye’yi, Diyarbakır’ı ve çocukların umudunu büyüttüklerini anlatan Soylu, şöyle bitmeme etti:

“Ama bu bize yetmez. On Paralık birimize yetmez. Etken şu, etrafımızdaki coğrafyaya muvazenesizlik veriyorlar. Hafif ayağımız biraz canip düşse o istikrarsızlığı Türkiye’ye taşıyacaklar. Gecenin saat 12’sinde, 1’inde, 2’sinde insanlar rahat ve rahat gidiyor. Bu de bize yetmez. Erbil dahi Bağdat birlikte Şam de erinçli olmalı, etrafımızdaki coğrafya birlikte rahat olmalı. Bunu keşfetmek bizim boynumuzun borcu olarak bu tarihin, bu coğrafyanın insanları yerine bizim üzerimize yüklülük ve hükümlülüktür.”

Reisicumhur Erdoğan ile yapılacak haddinden fazla aksiyon olduğunu ifade eden Aristokrat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bunu bittabi kim sizin desteğinizle, sizin sayenizde, sizinle bu arada. İlk kez Amerika’yı ve Avrupa’yı böyle yakaladık. Yıllarca kafamıza vurdular. Yapacağımız haddinden fazla iş var. Yeter ki bu bölgeyi, coğrafyayı bu istikrarsızlıklardan Ortadoğu’yu, Itidalli Asya’yı kurtarabilme imkanına cemaat olalım. Recep Tayyip Erdoğan tıpkısı zamanda dünyaya eminlik veren aynı önder. Hedefimiz bu yüzyılı Türkiye yüzyılı yapmaktır. İlk posta bu fırsatı bilcümle beraber yakaladık. Bize güvenlik edin, bize güvenin. Bugüne kadar Recep Tayyip Erdoğan sizi büyükelçiliklerin masasında pazarlığa oturtmadı. Bu milleti ve ülkeyi oturtmadı. Türkiye’ye sefer koymaya kim çalışmışsa, kim parmak sallamışsa onlara gereğini namına getirdi. Bu ülkede kamer sonu emekli maaşları ödenecek mi ödenmeyecek mi diye insanlar tereddüt halindeydi. Acaba kasada mülk var mı diye niteleyerek. Zaman böyle aynı Türkiye namevcut. Tarihi turizm rekorlarını kırıyoruz. Tarihin istihsal rekorlarını kırıyoruz. Tabiatıyla sıkıntılarımız var. Ben bulunmayan demiyorum. Ama Avrupa patinaj yaparken bu sıkıntıları aşacak ve buradan vesile üretecek şef bile Recep Tayyip Erdoğan’dır. Birileri bühtan atar. Biz gittiğimiz yolu biliriz. Kimse söylenenleri çarpıtmasın. Bizim bir yegâne al çizgimiz var o birlikte terördür. Hepimiz birbirimizin kardeşiyiz. Bağlanak, el birliği ve beraberlik içerisinde olalım. İnşallah bu meseleleri hep gelişigüzel aşmaya çalışalım.”

“300 yıldır ilk kez böyle bir fırsat yakaladık”

Henüz bilahare Dicle ilçesine sabık Bakan Aristokrat, 15 Orak Ayı Şüheda Parkı’nda vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, kimsenin söylediği sözle, yaptığı işle ilgilenmediklerini, bir tane çizgilerinin terör olduğunu belirtti.

Terörün dışında siyasa olarak kim ne söylerse söylesin, kimsenin düşüncesinden bulut etmediklerini rapor eden Soylu, şunları söyledi:

“Tığ akla yatkın yolda gittiğimize, nesep önünde ilerlediğimize inanıyoruz. Ne kadar gidebilirsek, hangi kadar yapabilirsek bu milletin soy yolculuğu sona ermez. Biz düşeriz, bayrağı sağlık bir soy yolcusu alır, yoluna bitmeme ettirir. Bizim yapacaklarımız var. Görüyorsunuz Amerika, Avrupa’yı kimler yönetim ediyor, görüyoruz. Meselelerden haberleri bulunmayan, dünyada hangi olduğunu farkında değiller.”

Türkiye’bile Müslümanlığın minferi Şark ve Güneydoğu olduğunu kaydeden Aristokrat, şöyle bitmeme etti:

“Amma burada ayrımsız firez terörizmiyle beraber annemizi, babamızı, geleceğimizi, büyüğümüzü bizden ayırmaya çalıştılar. Burada bambaşka şekilde ayırdılar. PKK’yla öbür tarafta bile televizyonlarla ayırmaya çalışıyorlar. beherglas taraftan maşayla altımızı eşmeye çalışıyorlar. Tıpkısı taraftan de FETÖ’yle bunu yapamaya çalıştılar. Hep bire bir sömürme vesilesi. Biz bu medeniyetimize inanıyoruz. Tığ bu medeniyetimizi dünyaya nakşetmekle mükellefiz. 300 yıldır ilk kez hakeza bir okazyon yakaladık. 300 yıldır Avrupa’yı, Batı’yı böyle yakaladık. Hem da muhafazakar devrimci Tayyip Erdoğan’la yakaladık.”

Aristokrat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Recep Tayyip Erdoğan, Gün Doğusu ve Güneydoğu’nun çocuklarını okutmak amacıyla dünyayla mücadele ediyor, Amerika’yla kavga ediyor. Hadi oradan, iftiracılar, istismarcılar. Biz sizin emrine amadeyiz. Biz hizmetkarlığa talibiz, Recep Tayyip Erdoğan öğretti bunu. Yeniden hizmetlerle, eserlerle geliyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın rastgele Diyarbakır’a geldiğinde heyecanlanırım. Çünkü global oyuna karşı söyleyeceği benim amacıyla önemlidir. İnsanları nasıl kucaklayacağı insanları kuşkusuz cömert kendisine benzeri arada tutacağı o birleme anlayışını nasıl bütünleştireceği, annelere, kadınlara ne söyleyeceği, gençlere ne umudu vereceği. Diyarbakır çabucak Diyarbakır değildir, Balkanlar’dır Orta Gün Doğusu’dur, Itidalli Asya’dır. Tığ bunun bilinci içerisindeyiz. Tanrı sizden razı olsun. Yıllardır kavrayışsız hamle atmadınız. Minnettarız ve müteşekkiriz. Sonuna kadar emrinize amadeyiz. Veriş günü muhafazakar devrimci Tayyip Erdoğan’a hep alay malay topluluk çıkacağız. Ona atılmış iftiraların temas birine hep beraber yanıt vereceğiz. Getirdiği, yaptığı hizmetlerle müteallik bile başımız gözümüz konusunda diyeceğiz. O da başım gözüm üzerine diyor.”

Aristokrat, Eğil ilçesinde da DOĞRU Tümen İlçe Başkanlığı uğrunda vatandaşlarla bir araya geldi. Buradaki konuşmada bile Avrupa’nın son 3 yılda terör örgütleri PYD ve PKK’ya 2 milyar dolar yardım ettiğini nâkil Icra Vekili Soylu, “Illet, yıldırı yükselsin, istihsal, uran siteleri olmasın, 81 ilde Tunceli’üstelik, Şırnak’ta, Hakkari’bile, Diyarbakır’birlikte üniversitede çocuklarımız abat okumasınlar, geleceği, umudu fon etmesinler.” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Aristokrat, şöyle devam etti:

“Terör örgütünü bu ülkenin başına bela etmelerinin sebepleri bu ülkenin bu insanların değerlerinden ayrılmalarını ulaşmak içindir. FETÖ’yü ülkenin başına bela etmelerinin sebepleri Müslümanlığı başkalaştırmaya çalışmaktır. DEAŞ’ı ülkenin başına bela etmelerinin İslam’ı dünyaya başka cins anlatmaya çalışmaktır. Bu Amerika ve Avrupa’nın tezgahıdır. Bu tezgaha düşmeyen Recep Tayyip Erdoğan’dır.”

Share: