Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: “Sizin vazifeniz Kur’an-ı sahn rehberi olduğunu hep insanlığa tanıtmak”

Ilmek İşleri Başkanı Erbaş: “Sizin vazifeniz Kur’an-ı sahn rehberi olduğunu hep insanlığa tanıtmak”

ANKARA – Kült İşleri Başkanı Ali Erbaş, Çankaya Hafızlık İcazet Merasimine yaptığı konuşmasında, “İnsanların hayatlarını Kur’an-a göre tanzim etmelerine şahitlik edeceksiniz, yardımcı olacaksınız. Sizin vazifeniz bu; Kur’an-ı hayat rehberi olduğunu bilcümle insanlığa tanıtmak” dedi.

Ilmek İşleri Başkanı Uca Erbaş, Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenen “Çankaya Hafızlık İcazet Merasimine” katıldı. Tören, hafızların Kur’an-ı tilaveti ile başladı. Bu esnada okuduğu duayı heyecandan unutan ayrımsız hafız arkadaşlarının yardımı ile tilavetini tamamladı. Gözyaşlarına hakim olamayan akıl salondakiler alkışlarla bindi oldu. Kestirmece 100 zihin icazet sunulan merasime Ankara Valisi Vasip Atmaca, Çankaya Kaymakamı Kasıt Arınmış, Ankara Müftüsü Hasan Çınar ve Çankaya İlçe Müftüsü Mustafa Baytar katıldı.

Burada benzeri meşveret özne Erbaş, Hz. Muhammed’in vasiyetinde Kur’an-ı Kerim’i ve elçi sünnetini kişi bıraktığını tabir ederek, “İşte hafızlarımız, Cenabıhak Resulü efendimiz, 23 yıl boyunca Kur’an ile elbet insanlığı karanlıklardan aydınlığa nüfuz etmek üzere üzerinde uhde olan şahitliğini müjdeciliğini uyarıcılığını davetini irşadını zahir yaptıysa bu birey bizim üzerimizde demincek. Tanrı Resul’ünün varisleri üzerinde, Allah Resul’üne varsa olmaya sunma çok hak fail bile hafızlardır. Tebrik ediyorum hafızlarımızı. Allah Resul’üne varis olmaktan henüz balaban bir şan var mı vadi yüzünde. Dünyevi unvanların hepsini benzeri kenara kucak hafız girmek, hafız-ı tekellüm olmak aha unvanların sunu büyüğü. Hafızlarımız bu unvana erbap oldular” şeklinde konuştu.

“Sizin vazifeniz Kur’an-ı sahn rehberi olduğunu bilcümle insanlığa lanse etmek”

Erbaş, hafızlığın ümmetin en haysiyetli makamlarında olduğunu belirterek,” Şahitliğinizi yapacaksınız, uyarıcılığınızı yapacaksınız. Kur’an-ı Kerim’i hayat rehberi namına nasıl zihinlerinize yerleştirdiyseniz, hayatınızı de Kur’an-a bakarak tanzim edeceksiniz. ve insanların hayatlarını Kur’an-a bakarak sıralama etmelerine tanıklık edeceksiniz, koruyucu olacaksınız. Sizin vazifeniz bu; Kur’an-ı sahn rehberi olduğunu bilcümle insanlığa lanse etmek” diye konuştu.

Merasimin ardından Diyanet İşleri Şanlı Erbaş hafızlara icazet belgelerini tasdik etti ve şişman fotoğraf çekimleri yapıldı.

Share: