Depremzedelerin üşümemesi için soba seferberliği

Depremzedelerin üşümemesi üzere soba seferberliği

Depremzedeler için soba üretimi yapılıyor

RİZE – Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler dolayısıyla depremzedelerin üşümemesi amacıyla Rize’de soba yapım çalışması sürüyor.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilin etkilendiği depremlerin peşi sıra Rize’de başlatılan yardım kampanyaları bitmeme ediyor. Rize bozuk şehremaneti başkanlarından iş adamı Halil Bakırcı namına ilgilendiren olan fabrikada depremzedelerin şita aylarında dışarıda soğuktan ısınmaları amacıyla 400 nüsha sobayı deprem bölgelerine gönderdi. Bire Bir zamanda Bakırcı, 3 araba ve 10 nefis ekibi jeneratörlerle bu arada Adıyaman iline gönderdi.

Depremzedelerin üşümemeleri üzere zat imkanlarıyla soba ürettiklerini belirten Halil Bakırcı, “Bizim burada yaptığımız imalatlar soba ve borularıdır. Ülkemizi sarsan bir depremle bu arada hangi yapabiliriz diye düşününce imalatımız bu türlü sobaları yapmaya akıllıca olduğunu düşündük ve galiba bir oranda soba ürettik. Onları bile Valiliğimiz kontrolünde gönderiyor. Bugüne kadar üstelik zat imkanlarımız ve finansımızla 400 soba ürettik. Allah beterinden saklasın diyoruz. Yardım ika haset bugündür. Bizde şartları zorlayarak zelzele bölgesine yardım gönderiyoruz. Ayrıca 3 lime ufak arabamı 10 civarında adamımı ve jeneratörleri AFAD’ın koordinesinde Adıyaman ilimize gönderdik. Arkadaşlarımız kafasız ati yeni grup göndereceğiz. Orada ki çalışma ortamları bizim çok alışık olmadığımız türdedir” ifadelerini kullandı.

Share: