Depremzede müzaheret için bağışlanan montun cebinden çıkanları sahibine hoşgörüsüz gönderdi

Depremzedeler için Rize’nin Ardeşen İlçe Belediyesi öncülüğünde toplanan yardım malzemeleri, “asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya’daki Hatunsuyu Mahallesi’nde ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Müzaheret malzemeleri arasındaki montun cebinde, bir depremzede vasıtasıyla makine anahtarı ile 250 liralık, güven ve etiket kartları kâin aynı cüzdan bulundu.

GÖREVLİLERE TESLİM EDİLDİ

Cüzdan ve anahtar, yardımın dağıtımında görev düzlük Cumali Çıpa’e verildi. Çipo da cüzdan ve anahtarı Yeşilyurt Spor Kompleksinde Rize’bile kıvrak sahibine ulaştırılması için Ardeşen Şehremaneti Komutan Yardımcısı Kenan Hatipoğlu’na konfirmasyon etti.

“BİR ŞEKİLDE BİZE ULAŞTI”

Kenan Hatipoğlu, vatandaşların duyarlılığının kendisini duygulandırdığını dile getirerek, “Yardımı düzlük vatandaşımız tıpkısı şekilde bize ulaşarak cüzdan ve anahtarı konfirmasyon etti. Kendilerine teşekkürname ediyorum. Cenabıhak devletimize tefessüh vermesin. Bağlantı, beraberliğimizi daima etsin.” ifadelerini kullandı. Çipo ise cüzdan ve anahtarın eksantrik bir depremzede eliyle bulunarak kendisine teslim edildiğini aktararak, vasıtalık yaptığı üzere mutlu olduğunu belirtti.

Share: