Depremden etkilenen illerden 650 dirilik Adilcevaz’da mihman ediliyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 650 dirilik, Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde hayırseverlerin tahsis ettiği evlerde kalıyor.

Kaza ve belediyenin tahsis ettiği araçlarla ilçeye getirilen 185 aileden 650 can, belirlenen evlere yerleştirildi.

Kaymakam İsmail Demir, Şehremini Necati Gürsoy, İlçe Müftüsü Erkan Karaca ile Toplumsal Yardımlaşma ve El Birliği Vakfı Müdürü Şakir Sözer ile depremzede aileleri ziyaret etti, taleplerini dinledi.

Çıpa, ülkenin çok nazik benzeri coşkunluk yaşadığını, herkesin bu acıyı içten hissettiğini söyledi.

Evleri yıkılan evet de kötülük görenlerin bir kısmını ilçede misafir ettiklerini dile getiren Demir, “İnsanları en gür şekilde ağırlayıp ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Her türlü sıkıntılarını fora etmek amacıyla çaba harcıyoruz.” dedi.

Başkan Gürsoy ise “Hayırsever vatandaşlarımız evlerini kira almadan tahsis etti. Biz de pırtı ve azık desteklerini yapıyoruz. Kaymakamlığımızla depremin ilk gününden itibaren 12 tır müzaheret malzemesi gönderdik. Cenabıhak ayrımsız henüz böyle felaketler yaşatmasın. Milletimizin başı iyi olsun.” diye konuştu.

Hatay’dan mevrut Suzan Teçmen, Adilcevaz halkının depremzedeler üzere biricik yürek olduğunu belirterek, “Adilcevaz halkı buraya geldiğimiz günden bu yana bizleri sahiplendi. Evimize gelişigüzel soy yardımı getirdiler. Adilcevaz halkına çok teşekkürname ederim.” ifadelerini kullandı.

Malatya’dan mevrut Nermin Neccar dahi ilçede tamam ihtiyaçlarının karşılandığını, çocuklarının okula yerleştirildiğini anlatarak, kendilerine koruyucu olanlara teşekkür etti.

Share: