DEPREMDE ÖLEN MÜHENDİS ASIL VE İKİ ÇOCUĞU İZMİR’DE TOPRAĞA VERİLDİ, HEKIM EŞİN CENAZESİ ANKARA’YA GÖNDERİLDİ

HATAY’de, depremde yıkılan çökme altında kalan Kadın Hastalıkları ve Tevellüt Uzmanı Dr. Kemal Kılıç (46), eşi Melis Mora Tığ (38) ve oğulları Çıpa Kılıç (12) ve Zeki Kılıç’ın (9) camit bedenlerine ulaşıldı. Asıl Kılıç ve iki çocuğunun cenazeleri memleketleri olan İzmir’in Foça ilçesinde toprağa verildi. Dr. Eksiksizlik Tığ’ın (46) cenazesi ise ailesinin isteği üstüne Ankara’ya gönderildi.

Kahramanmaraş merkezli adına 6 Şubat’ta meydana mevrut ve 10 ilde çalışkan olan iki ayrı depremde, Hatay’ın İskenderun İlçesi Düzlük Mahallesi Yaşar Şark Caddesi’ndeki Kenar Apartmanı’nın B Bloğu birlikte yıkıldı. Kadın Hastalıkları ve Mevlit Uzmanı Dr. Kemal Tığ (46), askeri araba mühendisi eşi Melis Mora Kılıç ve oğulları Demir Tığ (12) ve Zeki Tığ (9) yıkılan evlerinin enkazı altında kaldı. Kılıç Ailesi’nin 4 ferdinin cansız bedenlerine ulaşıldı. Ailelerinin isteği üstüne Eksiksizlik Kılıç’ın cenazesi Ankara’ya, Melis Mora Tığ ve iki çocuğunun cenazeleri ise İzmir’in Foça ilçesine gönderildi.

Melis Mora Tığ ve iki çocuğu için zaman ikindide Foça Fatih Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Melis Mora Tığ’ın babası İsmail Mora, annesi Emine Mora ve gayrı yakınlarının yanı sıra Foça Kaymakamı Mehmet Türköz ve Foça Belediye Başkanı Fatih Yavuz katıldı. İsmail Mora, kızı ve torunlarının tabutuna biricik biricik sarılıp, gözyaşı döktü. Ana Emine Mora’nın kızı ve torunlarının arkası sıra sagu yakması yürekleri dağladı. Kılınan cenaze namazının ardından Melis Mora Kılıç ve iki çocuğunun cenazeleri Foça Eskimemiş Kabristan’a götürülüp, gözyaşları süresince toprağa verildi.

Share: