DEPREMDE ÖLEN MÜHENDİS ANA VE İKİ ÇOCUĞU İZMİR’DE TOPRAĞA VERİLDİ, DOKTOR EŞİN CENAZESİ ANKARA’YA GÖNDERİLDİ

HATAY’birlikte, depremde yıkılan çökme altında kalan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Eksiksizlik Kılıç (46), eşi Melis Mora Kılıç (38) ve oğulları Çıpa Kılıç (12) ve Yaman Kılıç’ın (9) donmuş bedenlerine ulaşıldı. Ana Kılıç ve iki çocuğunun cenazeleri memleketleri olan İzmir’in Foça ilçesinde toprağa verildi. Dr. Kemal Tığ’ın (46) cenazesi ise ailesinin isteği konusunda Ankara’ya gönderildi.

Kahramanmaraş merkezli adına 6 Şubat’ta meydana gelen ve 10 ilde etkili olan iki ayrı depremde, Hatay’ın İskenderun İlçesi Kayran Mahallesi Yaşar Şark Caddesi’ndeki Periferi Apartmanı’nın B Bloğu dahi yıkıldı. Jinekoloji ve Doğum Uzmanı Dr. Eksiksizlik Kılıç (46), askeri makine mühendisi eşi Melis Mora Kılıç ve oğulları Çipo Kılıç (12) ve Bitirim Tığ (9) yıkılan evlerinin enkazı altında kaldı. Tığ Ailesi’nin 4 ferdinin cansız bedenlerine ulaşıldı. Ailelerinin isteği konusunda Eksiksizlik Kılıç’ın cenazesi Ankara’ya, Melis Mora Kılıç ve iki çocuğunun cenazeleri ise İzmir’in Foça ilçesine gönderildi.

Melis Mora Tığ ve iki çocuğu için zaman ikindide Foça Fatih Camii’nde cenaze merasimi düzenlendi. Törene, Melis Mora Tığ’ın babası İsmail Mora, annesi Emine Mora ve başka yakınlarının yanında Foça Kaymakamı Mehmet Türköz ve Foça Şehremini Fatih Yavuz katıldı. İsmail Mora, kızı ve torunlarının tabutuna bir tane bir tane sarılıp, gözyaşı döktü. Esas Emine Mora’nın kızı ve torunlarının peşi sıra sagu yakması yürekleri dağladı. Kılınan cenaze namazının ardından Melis Mora Kılıç ve iki çocuğunun cenazeleri Foça Bakir Kabristan’a götürülüp, gözyaşları içre toprağa verildi.

Share: