Denizlili dartçılar şampiyonada dereceleri kaptırmadı

Akıbet yıllarda Dart sporunda yetiştirdiği sporcularla dikkatleri konusunda toplayan Denizli Dart Kulüpleri, 2022-2023 Türkiye Kulüplerarası Dart Şampiyonasında üstelik sıkıntı kabilinden esti. 44 kulübün katıldığı turnuvada kürsüye çıkmaya adalet kazanan sporcular, Denizli’nin Dart sporunda kim başarısını gözler önüne serdi.

26-27 Teşrinievvel tarihleri beyninde Ankara Atatürk Spor ve Işporta Sarayı Dart Salonunda planlı Türkiye Kulüplerarası Dart Şampiyonası müsabakaları, müthiş mücadeleler sonunda tamamlandı. 44 Kulüp namına 264 sporcunun mücadelesi sonrasında Denizli temsilcisi Tavas Belediyespor Kulübü ikinci olurken Pamukkale Belediyespor Kulübü üçüncü olarak kürsüde yer aldı.

Katıldıkları seçkin şampiyonadan madalyalarla dönen ve dart branşında nazik başarılara imza atan kulüpleri ve sporcuları tebrik kartı fail Denizli Cahillik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Dart sporuna umu vermiş ayrımsız kent olduklarını ve çalışmanın başarıyı birlikte getirdiğini ifade etti. Tüm imkanları sporcuların hizmetine sunmak amacıyla çalıştıklarını tamlayan İlman, sportmen ailelerine ve antrenörlere teşekkür etti. – DENİZLİ

Share: