Denizli’de İstiklal Marşı’nın kabulünün yıl dönümü programları düzenlendi

Denizli’nin format ilçelerinden Pamukkale ile Buldan ve Kale ilçelerinde İstiklal Marşı’nın kabulünün sene dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programları düzenlendi.

Pamukkale ilçesindeki 15 Temmuz Şüheda Rum Lisesinde düzenlenen programda İl Milli Terbiye Müdürü Süleyman Ekici, günün meal ve önemini belirtir konuşmayı yaptı.

Programın böylecene kent genelinde okullarda yapılan foto, koşuk, tahrir ve İstiklal Marşı’nı iyice kıraat yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Törene Ilbay Vekili Abdullah Etil, 11. Komando Er Sancak Komutan Yardımcısı ve Garnizon Başkan Vekili Yaya Albay Ertan Dabi, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başbuğ Vekili Şanlı Kırmacı, İl Uyanık Komutanı Bitirmiş Miralay Veysel Üzüntülü, Pamukkale Şehremini Avni Örki, kamu kurum ve yapı temsilcileri katıldı.

Buldan ve Kermen’dahi bile izlence düzenlendi

Buldan ilçesindeki izlence, İbrahim-Çımbar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Programa, Buldan Kaymakamı Tayfun Sapık, Şehremini Vekili Musa Çetinel, İlçe Güvenlik Müdürü Turgay Esas, İlçe Kurnaz Komutanı Bekir Cinkara, Milli Eğitim Müdürü Ömer Kölemen ve öğrenciler katıldı.

Kermen ilçesindeki El Terbiye Merkezi Derinti Salonu’nda gerçekleştirilen tören ise Ilçebay Mücahit Enes Yıldız ve Kermen Belediye Reisi Mehmet Salih Sağınç’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Share: