Denizli’de 10 ayda 86 bin 120 hastaya acil arkalama

Denizli İl Keyif Müdürü Berna Öztürk, yılın geçmiş 10 ayında ambulanslarla 86 bin 120 hastaya engelleme ve aktarım hizmeti verildiğini kaydetti.

1-7 Meyan Müstacel Esenlik Hizmetleri Haftası kapsamında kentte planlı müstacel sağlık hizmetleri için yazılmış tıpkısı açıklama işleyen Öztürk, Denizli’de 37 istasyonda 521 esenlik çalışanının ivedili afiyet hizmetinde görev yaptığını bildirdi.

Denizli’nin ambulans çeşitliliği açısından kuvvetli olduğunu bildiren Öztürk, “Seçme tür coğrafi ve iklim şartlarında bildirme güdük sürede ulaşabilmek için hususi yerine tasarım edilmiş birlik kuvvetli 117 ambulansın yanında vahim gerekseme olduğu dönemlerde kazalarda ve benzeri durumlarda 4 yaralıyı taşıma kapasitesi olan bire bir skor cankurtaran, 4×4 paletli cankurtaran, obez ambulans, yıpranmamış doğan ambulansı ve 2 adet motosikletli ivedili müdahale ekibi ile ilimizde ivedili keyif hizmetlerini yürütüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yılın önce 10 ayında 7 hastanın albeni ambulansı ile apayrı illere nakledildiğini kaydeden Öztürk, 2 hastanın birlikte başka illerden Denizli’ye gelerek tedavi olduğunu bildirdi.

Açıklamasında 2022 yılının evvel 10 ayında ivedili çağrı merkezine 936 bin 991 davet yapıldığını aktaran Öztürk, keyif birimleri yoluyla yapılan değerlendirmelerin sonucunda 86 bin 120 hastaya müdahale ve nakil hizmeti verildiğini bilgisine vadi verdi.

Öztürk, vakaya anlayış süresinin kent merkezinde 5 dakika 17 saniye, rustik bölgelerde ise 14 dakika 26 saniye olduğunu belirtti.

Share: