Denizli OSB Masa Topu Turnuvasında rekabet merkez safhaya yükseldi

Denizli Kombinasyon Sanayi Bölgesi Müdürlüğü marifetiyle 4.’sü düzenlenen ve anadan görme kuzuluk dönüşen Masa Topu Turnuvası’nda rakiplik tarz safhaya yükseldi.

Çalışanların güç iş stresinden uzaklaşmasını sağlamak ve firmalar arası iletişimin artırılması üzere düzenlenen masa tenisi turnuvası fırtınalı karşılaşmalarla başladı. Hakemlerin yönettiği müsabakalarda federasyonun belirlediği masa topu kuralları muteber olurken, müsabakalarda fırtınalı gidiyor.

Turnuvada 6 ekip halinde savaş edecek takımlar tomar usulüne bakarak maçlarını yapacaklar

Olimpik bütün uygulanacak turnuvada mızıka halinde 3 maç kazanan rakibine avantaj sağlayıp 3 puanı hanesine yazdıracak. İlk volta kol maçları bittiğinde sıralamada evvel 2 sırayı düz takımlar kişi aralarında 6’şarlı 2 kadro halinde yığın usulüne bakarak maç yapacak ve turnuva finalistleri galiba olacak. İlk cevelan gruplarda 3.-4.-5. sıralardaki takımlar tasnif maçları yaparak kişi aralarında şampiyonu anlaşılan edecekler.

20 Firma, 31 topluluk ve 146 sporcunun katıldığı, 10 çağ sürmesi ve 16 Ilkgüz tarihinde final yapılması planlanan şampiyonaya ilgili açıklamalarda mevcut Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu; gelgel ve kuruluşlar arasındaki samimiyeti ve kaynaşmayı sağlayabilmek hesabına sunturlu bire bir turnuva organize ettiklerini belitti.

Sportif faaliyetlere geldikleri geçmiş günden beri kurguladıkları planlamalar içerisinde tamamıyla yer verdiklerini, kültürel ve içtimai faaliyetler alanında çokça ağır çalışmalara imza attıklarını rapor eden Başkan Düşüncesiz, “Pandemi cihetiyle zorunlu adına ara vermek zorunda kaldığımız etkinliklere bu organizasyonla yine başladık. Akabinde ayak topu turnuvalarımız ve özge etkinliklerimizle kaldığımız yerden bitmeme edeceğiz. Bölgemizdeki firmalar arasındaki diyaloğu, samimiyeti ve kaynaşmayı sağlayabilmek, bu anlamda stresli ayrımsız hareket hayatı olan işletmelerdeki çalışanlarımızın streslerini atabilmeleri yerine böylesi güzelce aynı turnuvayı tevhit edebilmenin mutluluğunu bütün alay malay yaşıyoruz” dedi.

“Fırtınalı müsabakalar izliyoruz”

Denizli Birleştirme Uran Bölgesi Masa Tenisi Turnuvasına ilginin ve katılımın herhangi bir sene daha de arttığını vurgulayan Bölge Müdürü Ahmet Taş: “Her turnuvada kullanılmamış yüzler yolmak bizi bahtiyar ediyor. On gün süresince domuzuna, sevinçli tıpkısı turnuva olacak. Teklerde, çiftlerde müsabakalar yapılacak. Antrenmanlara baktığım zaman birlik ekipleri mebzul mücehhez görüyorum. Evire Çevire, çekişmeli müsabakalar izliyoruz” ifadelerini kullandı.

Turnuva böylecene dereceye giren takımlara yürek ve madalya sunma edileceği belirtildi. – DENİZLİ

Share: