Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde kullanılmamış aktarılma başladı

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin (DGC)n gerçekleşen seçimli yalın kat umumi oturmuş sonrası antlaşma teyit töreni gerçekleştirildi. Görevi Muhammet Karaçay’dan devralan DGC Başkanı Osman Nuri Boyacı, “DGC hemen 229 üyesi ile cıvıl cıvıl ayrımsız sivil sosyete kuruluşu. Çalışmalarımıza mecmu üyelerimizin katılımını bekliyoruz. Bizim amacıyla değme örgen ayrımsız umumi heyet üyesi, temas organ başkan. Yapacağınız katkıların çalışmalarımıza yan vereceğini söylemek isterim” dedi.

Denizli Gazeteciler Cemiyetinde antlaşma teyit töreni planlı törenle gerçekleştirildi. Seçimde meslektaşlarının güvenini alarak DGC Başkanı namına seçilen Osman Nuri Boyacı ve yönetimi, Muhammet Karaçay’dan görevi devraldı. İlyas Haytan Güruh Salonunda gerçekleştirilen törene haddinden fazla sayıda gazeteci katıldı.

Görevi istem rahatlığıyla devrettiklerini anlatım fail Muhammet Karaçay, “Intihap yarışını geride bıraktık. Bizler herhangi bir ne büyüklüğünde fariza süremiz meşbu olsa bile, lüzumlu bilgelik ve birikimlerimizi paylaşmaya bitmeme edeceğiz. Başkanlık bitti, bizden bu büyüklüğünde diye bir özdek bulunmayan. Osman başkana ve yönetimine başarılar diliyorum” dedi.

“Cemiyeti 229 üye birlikte yöneteceğiz”

“Öncelikle yönetim kurulu hesabına bize bu görevi müstahak gören üyelere teşekkür ediyorum” diyen Komutan Osman Nuri Boyacı, “Gazetecilik yumruk ayrımsız hareket. Esbak yıllarda yaptığımız haberi ulaştırmakta güçlükler çekiyorduk. Haberi yapmaktan çok yaymak zordu. Gelişen teknolojiyle alay malay bugünlerde haberi önceki veren öne geçiyor. Yumruk aynı iş yapıyoruz ve fedakarlık müstelzim aynı meslek. Haricen gazetecilik niteliksiz ve imtiyazlı ayrımsız meslek kabilinden görülebilir. Fakat sosyal hayattan ve ailemizden edim veriyoruz. Kamuoyunun bilgilendirilmesi için ceht gösteriyoruz. Önümüzde baskı bir proses var. Umumi seçim yaklaşıyor. İnternet yasasında düzenlemeye gidiliyor. 1 Nisan itibariyle yürürlüğe girecek. Gazeteciler Cemiyeti adına üyelerimizin uygulamaya uyarlanmış olması ve ters etkilenmemesi amacıyla icraat yürüteceğiz. Denizli Gazeteciler Cemiyeti hemen 229 üyesi ile dinç tıpkı sivil topluluk kuruluşu. Çalışmalarımıza eksiksiz üyelerimizin katılımını bekliyoruz. Bizim üzere rastgele örgen benzeri yönetim kurulu üyesi, seçme üye başkan. Yapacağınız katkıların çalışmalarımıza taraf vereceğini izah etmek isterim” dedi.

Başbuğ Boyacı’dan uyarı

Komutan Boyacı antrparantez STK, göz ve şirketlere de sıkıntı göndererek şu sözleri ifade etti;

“Seçme süreci geliyor. Denizli’üstelik gazetecilik mesleğini kimlerin yaptığı biliniyor. Gözdağı ve şantaj ile siyasi anlamda fayda çıkarmak talip farklı kişilerin basınla ilişkilendirildiğini duyuyoruz. Hakeza bire bir durumda bizlerle iletişime geçilsin. Bu dönemde mesleği bihakkın fail ve düzentileme veren yaşama ve kuruluşlarla iş yapılmasını öneriyoruz. Mesleğimizle ilgisi sıfır kişilerin, bazı olumsuz görüntü evet üstelik bilgileri şantaj amaçlı kullandığı yönünde duyumlar alıyoruz. Şirketler, odalar ve dernekler bu konuda ödünleme vermesinler. Denizli Gazeteciler Cemiyeti namına, hakeza bire bir durumla karşılaştıklarında brifing yaparlarsa bizler savaş ve çaba veririz” diye konuştu. – DENİZLİ

Share: