DATÜB Heyeti Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümüne katılacak

Bitlis’in Çakal Armudu ve Muş’un Malazgirt ilçelerinde kutlanacak olan 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin 951. sene dönümüne Acun Mesket Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Başkanı Kassanov ile beraberindeki heyette katılacak.

DATÜB Genel Başkanı Ziyatdin Kassanov, 23-26 Ağustos tarihlerinde kutlanacak olan Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümü dolayısıyla bulunacağı Yabani Armut birlikte Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılayacak.

DATÜB’den yapılan açıklamada, “Malazgirt Zaferi ile milletimizin tarihi yürüyüşü ve ilerleyişi hızlanmış, bin yıldır yurt toprağı olan, kıyamete büyüklüğünde yurt toprağı kalacak Anadolu’nun kilidi açılmıştır. Bu zaferden bilahare zulmün yerini türe, düşmanlığın yerini el birliği, kinin sülfatı yerini bağlılık almıştır. Malazgirt ruhu bizleri birbirimize eli sıkı kısmık bağlayan çokça diri benzeri ilgi olmuştur. Ahıskalı Türkler namına, tığ da Genel Başkanımız Ziyatdin Kassanov başkanlığında Malazgirt Zaferinin 951. Yıldönümü nedeniyle düzenlenecek bu mutlu yürüyüşte yerimizi alarak 25 Ağustos’ta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bekleyeceğiz” ifadelerine meydan verildi. – İSTANBUL

Share: