Cumhurbaşkanının adını taşıyor, muhtemel bulvar trafiğe açıldı

Cumhurbaşkanının adını taşıyor, muhtemel bulvar trafiğe açıldı

Sivas kent merkezinden Sivas Cumhuriyet Altını Üniversitesini birbirine bağlayacak olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı komütatör ve bulaşıcı trafiğine açıldı

SİVAS – Sivas şehir merkezinden Sivas Cumhuriyet Üniversitesini birbirine bağlayacak olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı vasıta ve palyatif trafiğine açıldı.

Sivas Belediyesi tarafından kent trafiğini terfih etmek için yapımına başlanan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nın ikinci etabı de tamamlanarak komütatör ve yolcu trafiğe açıldı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne ulaşımı henüz kısa, cılız ve konforlu benzeri hale getirecek olan bulvar, 70 metre genişlik ve 3 bin 800 metre uzunluğa ehil. Gidiş ve derrace yollarının bile bulunduğu projeyi, peyzaj düzenlemeleri, ağaçlandırma çalışması ve gündeş tenvir unsurları süslüyor. Sivas Şehremini Hilmi Âlim, bulvarda tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyerek projede emeği sabık belediye ekiplerine teşekkür etti. Başkan Bilgin henüz sonra trafiğe açılan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarını kullanan sürücülere çikolata izzetüikram ederek iyi yolculuklar temennisinde bulundu.

“Geleceğe asar bırakacağız”

Bulvardaki ilk miftah sürüşünü gerçekleştiren Başbuğ Bilim Adamı, geleceğe eserler çoğaltmak için ceht sarfiyat ettiklerini ifade ederek, “Şehrimizin ihtiyaç duyduğu temas alanda çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz. Bu anlamda kente eskimemiş bulvar ve caddeler kazandırarak ulaşım sorunlarına mihman çözümler üretmek istiyoruz. Bu çalışmaları yürütürken bile geleceğimize asar bırakmak namına kuma karın ve istişareye ehemmiyet veriyoruz. Ince soluklu benzeri işi elan bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu alandaki arsa sahiplerimizle ortak payda birlikte buluşarak bu hizmetimizi hayata geçirdik” dedi.

“Ulaşım projeleri devam edecek”

Başkan Bilim Adamı, ulaşım projelerinin bitmeme edeceğini belirterek, “Yapımı tamamen Belediyemiz marifetiyle gerçekleştirilen benzeri proje olması zımnında burada mücahede veren tüm çalışanlarımıza teşekkürname ediyoruz. Sivas Cumhuriyet Altını Üniversitesi’ni kent merkezine bağlayacak olan ve tamamı 3 bin 800 metre uzunluğa topluluk olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nın zaman 2. etabını yani 2 bin metre olan kısmını bile tamamlayarak hizmete açıyoruz. İçerisinde üslup yolları, çiftteker yolları, peyzaj çalışmalarımız düz alıyor. Bunun beraberinde 2 bin adet kalifiye ağacı toprakla buluşturduğumuz ayrımsız alan oldu. Bu yönüyle bile yeşil Sivas projesine de şişman katkı sağlamış oluyoruz. 3 azimet ve 3 geliş şeklinde hayata geçirdiğimiz projede, madun ve dal bina çalışmalarımızı dahi tamamladık. ‘Yol medeniyettir’ anlayışıyla şehrimizin ayrıntılı vadede gidiş geliş sorununu fora etmek adına muvasala projelerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.

“Şehrimize değer katacak”

Başkan Bilgin bulvarın trafiğe açılmasının ardından şehre derece katacağını vurgulayarak, “Şehirlerimizin gelişmesi kullanılmamış açılacak yaşam alanları, yollar ve bulvarlarla cins oluyor. Bu bölgeyi şehre katacak projenin önceki ayağını hayata geçiriyoruz. Bire Bir projeyi ortaya koyarsın, eksiksizce tartışırsın, düşünürsün, konusunda çalışırsın, hareket bittiği ant kişi bağırsak dünyanda evire çevire bir hareket başardık, pir tıpkısı gelişim çıkardık dersin. İşte zaman trafiğe açtığımız Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı üstelik kendi iç dünyamızda birlikte tüm ekibimizle gelişigüzel oturduğumuz ahit üstelik şehrimize derece katacak, şehrimize gösteriş katacak ongun tıpkısı iş çıkarttık diyeceğimiz projelerimizden benzeri tanesi oldu. Bu bulvarda amiyane tafsilatlı eleyip sık dokuduk. Bu anlamda yolun kuvvetli, dimdik ve konforlu olabilmesi için sınırlı bölgelerde kestirmece 2 metreye vasıl kazılar yaparak dayanak iyileştirmesine önem verdik. Bugün yap, ferda gri anlayışından ırak durarak halkımızın beğenisine arz etmek istiyoruz. Zira yer pir notu onlar veriyor. Tığ projelerimizden gani aşama aldığımızı düşünüyoruz. Buranın herhangi bir metrekaresinde emeği olan bilcümle Uray ekibimize teşekkürname ediyor, hemşerilerime hoş iyi olmasını dilek ediyorum” ifadelerini kullandı.

Share: