Commerzbank: Alman ekonomisinde daralma yaşanabilir

Almanya’nın arz büyük bankalarından biri olan Commerzbank’ın CFO’su Bettina Orlopp erke krizinin büyümesi halinde Avrupa’nın bildirme büyük ekonomisinde 2008 sonrasındakine eş aynı daralma yaşanabileceğini söyledi.

Bloomberg’in haberine göre Almanya’nın aşağılık ve ölçülü ölçekli şirketlerine seslenme ettiği üzere Avrupa’nın bildirme iri ekonomisi açısından semptom işlevi gören Commerzbank nihayetinde oluşacak batmış krediler üzere 500 milyon euro ila 600 milyon euro henüz ayırmayı umduğunu söyledi.

DURGUNLUK ENDİŞELERİ

Almanya akıbet on yılda bozuk para Moskof yakıtına meni bağladığı için kopukluk tehdidine alın arz savunmasız ülkeler ortada düzlük alıyor.

Almanya Ekonomi Bakanı Robert Habeck, Rusya’nın hamlelerinin enerji piyasaları açısından çökme tehlikesi yarattığı konusunda uyarmış ve erke darboğazının 2008’bile Lehman Brothers Holdings Inc.’in itimat sıkışıklığının tetiklenmesinde oynadığı role analog bir uzanım yaratabileceğini söylemişti.

Commerzbank’ın Esas Para Sorumlusu Bettina Orlopp verdiği röportajda, pandemi sırasında likidite oluşturdukları amacıyla kurumsal müşterilerin şimdilik henüz bereketli durumda olduğunu belirtti. Orlopp belkili senaryolardan biri olan, doğalgazın külliyen kesilmesi yerinde Almanya’de sakinlik yaşanabileceğini düşündüklerini söyledi.

‘GAZ KARNE İLE DAĞITILACAK’

Financial Times’ın haberinde Commerzbank’ın gazın karne uygulamasıyla dağıtılmasının üstelik mahsus mübrem olacağını dile getirdiği tabir edildi.

Adlı banka, doğalgazın vakit kaybetmeden kebir aynı enerji kaynağı değil aynı zamanda endüstrilerde kullanılan mehabetli bir hammadde olması dolayısıyla bildirme sıkıntısının etkisinin Alman ekonomisine hemencek yayılacağını söyledi.

Commerzbank AG ayrıca artan enflasyon zımnında gelecek yıllarda maliyetleri arama altına ahzetmek üzere her an daha dayanıklı aynı mücadeleyle yüz yüze olduğu üstüne uyardı.

Orlopp, “Bu sene için hem erke tarafında hem de maaş tarafında gördüğümüz şişkinlik dalgalanmalarını süfli yönetebileceğimizi düşünüyoruz. Gelecek yıllarda, 2023, 2024’te hikaye değişik olacak ve elan da zor tıpkı ağıl ati” dedi.

AB’den Almanya’nın lehçe sıtma programına izin

 

Almanya ekonomisi durumunda saydı

 

Almanya kenti ısıtmayı kapattı, antipatik duşa geçti

 

Share: