Çin’in Rusya’dan ithalatında rekor

Uzmanların yavaşlama beklentisine rağmen Çin’in ihracatı beklentilerin üzerinde büyüyor. Ülkenin orak ayı ayındaki ihracatı yüzde 17,9 oranında ayrımsız tırmanışına tanık oldu, ithalattaki artma ise yüzdelik 2,3 olarak gerçekleşti.

bu arada Çin’mağara Rusya ile ticareti yüzde 37,1 terfian alışılmamış bir gelişme gösterdi. Çin’in, Ukrayna ile süresince bulunduğu savaş ortamından etraf arsıulusal soylu erki yaptırımlarla karşı karşıya olan Rusya’dan yaptığı ithalat yüzde 49,3 oranında sıçradı, ihracatı ise yüzde 22,2 oranında arttı.

Öte yandan Çin’mağara Avrupa Birliği ile dış ticaretinde dahi ithalat gerilerken ihracat artıyor. Çin, Avrupa Birliği’hangi yüzde 23,2 oranında mütezayit dış satım yaparken, bu bölgeden ithalatı yüzde 7,4 oranında geriledi.

Pinpoint Asset Management (Portföy yönetimi) Başekonomisti Zhang Zhiwei, Bloomberg Veri Ajansı’na verdiği demeçte Çin’in dış satım artışının olağanüstü bire bir zait gelişme gösterdiğini belirtti. Uzmanlara bakarak Çin’in dallı güllü dış satım yükselişi, çöz talebin cılız kaldığı stabil aynı yılda mevki ekonomisine haddinden fazla kırıcı ulama yapıyor. Antrparantez efdal dış satım artışı hem Çin parasını güçlendiriyor hem dahi anamal çıkışını önlüyor.

Çin’den Pakistan’a 2 bilyon dolar emniyet

 

Çin’in hizmet ticareti 426 milyar dolara ulaştı

 

Fellah Birliğinden Çin’e destek açıklamaları

 

Dünya ekonomisi için büyük hınç

 

Çin’de endüstri şirketlerine enerji önlemi

 

Share: