Çıkmaz hayvanlarını besleyici akademisyene tehdit! Aracına “Aşındırmak aktarılan! Akıbet ikaz…” yazdılar

Kocaeli Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğretim yardımcısı Kıymetiharbiye Tekin’in sokak hayvanlarını beslemesinden erinçsiz olan gönül yahut şahıslar, kamyonetinin kapısını kazıyıp, ‘Yemek dökme son uyarı’ yazarak tehditte bulundu. Tekin, İzmit’in Alikahya Fatih Mahallesi’ndeki evinin önüne otopark ettiği kamyonetine yazılan yazıyı sabahleyin görünce rahatsız oldu. Tekin’in şikayetçi olması üstüne ekipler harekete geçerken, bölgede aracı gören tayin edilemedi.

“HAYVANLARI YİYECEKSİZ BIRAKMAK İSTEMİYORUM”

Kendisinin yaptığı yasa dışı ayrımsız husus yapmadığını tamlayan Mesabe Uğurlu, “Kestirmece 8 senedir sokak hayvanlarını besliyorum. Okulun orada ve apayrı bölgelerde de beslek yaptım. Yaşadığım bölgede dahi hayvanları yiyeceksiz çoğaltmak istemiyorum. Çıkmaz hayvanlarını beslediğim için aracımın kapısına ‘Yemek dökme son uyarı’ şeklinde bire bir alfabe yazılarak tehditvari tıpkı abece yazmışlar. Bunu dahi aşırı bir stoper husus ile yazmışlar. Sabah kalktığımda bu yazı ile karşılaştım” dedi.

ELAN ILK DE ARACI TAŞLANMIŞ, CAMI KIRILMIŞ

Zaman antlaşma tehdit mesajları aldığını belirten Uğurlu, “Henüz önce bile ‘Buraya aşındırmak koyma’ denildi ve hayvanlar amacıyla koyduğum yemekler, sular döküldü. Arabam taşlandı hassaten camı çatladı. Sileceğime yıldırma yazısı ve sinkaflı notlar bırakıldı. Değme akşam evime girerken gerilim yaşıyorum. Eve girdikten sonra köpekler havlarsa balkona çıkıp susturmaya çalışıyorum. Olan biten hayvanlara dayalı rahatsızlıklar, sokakta benden biliniyor” diye konuştu.

“YAZIYI SİLDİRMEYECEĞİM”

Bir müddet yazıyı sildirmeyeceğini dile getiren Tekin, “Yazıyı görenler ışıklarda özellikle okumaya çalışıyor. Medlul veremiyorlar. Bir müddet yazıyı sildirmeyeceğim, insanlar görsünler ve tuhaf olsun; nelerle karşılaşıyoruz, hayvanların yaşantıları ne kadar el ve gönüllüler ne büyüklüğünde engelleniyor. Ayrıca ego domestik efsanevi siper görevlisiyim. Yasaya bakarak hayvanların beslenmesi saf ihtiyaçları yasal çerçevede belirlenmiştir. Benim yaptığım yasa dışı tıpkısı özdek yok. Yalnız beni ilişkin benzeri fenomen değil tamam Türkiye’bile balaban yakınlarda yaşanan sıkıntılar. İnsanların bindi olmuyorsa birlikte bildirme azından pürüz olmaması geçişsiz” dedi.Share: