Çığ riski altında, karla dokuz canlı savaşım

MUŞ Karayolları 113’üncü Bölüm Şefliği karla uğraş ekipleri, kar kalınlığının 5 metreyi bulrduğu bölgede, esmer yolunu ulaşıma meydanda sancımak için dayanabilen bire bir mesai yapıyor. Çığ riskine cebin, ekipler yolda yavaş yavaş ilerleyebiliyor.

Kar yağışı, tipi ve fırtınanın etkin olduğu Muş’un Hasköy ilçesiyle Bitlis’in Mutki ilçesini birbirine bağlayan yağız yolunun ulaşıma boş tutulması için Karayolları 113’üncü Bölüm Şefliği ekipleri, stabil bire bir iş yürütüyor. Karaca yolunun 10’uncu kilometresindeki Ilçebay Çeşmesi mevkisinde arılık ve öğün teşmil çalışması eden ekipler, çığ riskine karşı yavaş yavaş ilerliyor. Kar kalınlığının düz düz 5 metreyi aştığı bölgede, bata çıka ilerleyici ekipler, çalışmalarını sürdürüyor.

ÇIĞ MEVRUT YERLERİ TEKRARDAN ULAŞIMA AÇTIK

Bölgede say tay tay arabası aksiyon makinesi operatörü İdris Karakan, “Muş-Bitlis kara yolunu sabahleyin ulaşıma açtık, amma gelen çığ yolu yeniden kapattı. Çığ gelen yerleri tekrardan ulaşıma açtık. Yolumuzun üstünde 4- 5 noktada hakeza çığ tehlikesi bulunan noktalar var. Bunlara rağmen tığ yollardayız. Çığ geliyor, defa kapanıyor, tipi geliyor misil kapanıyor. Biz bunlara karşın 7/24 esasına bakarak, milletimizin kıygın olmaması için günahsızlık çalışmamızı sürdürüyoruz. Kar kalınlığı bu nöbet güzergahında meydan düzlük tipi ve fırtınadan çevre 5 metreyi aşmış durumda” dedi.

Share: