CHP’li Bağımsız Milletvekili Özel’den AK Parti’ye kaba reaksiyon: Şeker Hastalığı nerede?

CHP Grup Başkanvekili Müstakil Özel, zaman TBMM’de matbuat toplantısı düzenleyerek gündeme ilişik değerlendirmeler yaptı. Hususi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Manisa’birlikte üzüm fiyatını açıklarken MHP MYK Üyesi Yüce Tayyare’tan görüş aldığını tabir ederken, “Recep Tayyip Erdoğan, üzüm fiyatı verirken Sezgin Yağmur Korkmaz’ın ahbabı Mürtefi Tayyare’a soruyor. Mösyö Eksiksizlik de Bağımsız Milletvekili Özel’e soruyor. Bağımsız Milletvekili Özel, kültür odalarının maliyeti 25, 35 TL olursa dünyalık kazanırlar, borçlarını öderler diyor. Recep Tayyip Erdoğan, üzümcünün düşmanına; Erkek Eksiksizlik, üzümcünün dostuna soruyor. Bunu Türkiye’deki bütün gelişim ve işlemlerde ayrımsız şekilde çalmak olanaklı” diye niteleyerek eleştirdi.

Özel’in konuşmasından öne sâdır başlıklar şöyle:

“GİRESUN’DAKİ İSYAN KAYDA DEĞERDİ”

Dün Giresun’daydık. Cesim benzeri Giresun vardı. Sayın Umumi Başkanımıza, partimize gösterilen ilişki; Giresun’daki isyan kayda değerdi. Hele fındık fiyatları… İlan edilen fiyatların çokça altında gerçekleşen alımlar ve fındık üreticisinin, Giresun’un, bütün Ordu’nun sıkıntısı dün hem Kol Toplantı’mıza hem esnaf ziyaretine hem üstelik Umumi Başkanımızın yapmış olduğu bilcümle sadık toplantılara yansıdı. CHP namına tutkun tutulan Divan’in gerçekte örtüsüz olması gerektiğini söyledik. Amma tığ bu Meclis’in asıl tehalüf grubu kendisine tatili değil çalışmayı yeğleme ettik.

O MİLLETVEKİLLERİNİN DURUMU AÇISINDAN ÇOKÇA ÜZÜCÜ

Divan ilişkin olduğu için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vaat ettiği, beşaret verdiği ama yapamadığı çokça sayıda iş birikiyor. Bu tabii Divan iradesine tıpkısı hürmetsizlik. YANLIŞSIZ Öğür Grubu’nu mermi askerlerden yolmak, kendilerine bindi veren MHP Grubu’nun kendisinin ne istediği, vatandaşa ne bayram verdiği değil, sarayın hangi değişmeyen verdiği yönünde rey kullanacağını öngörmek o milletvekillerinin durumu açısından çokça üzücü.

PARTİSİNİN MİLLETVEKİLLERİNE SORDU; ‘BAKALIM FİYATIMIZI MANİSALILAR BEĞENECEK Mİ’ DEDİ

Bu Divan’i öz gündemine hakim olan, vatandaşın sorunlarını dinleyen, angarya, bakı görevini adına getiren ve bunu kimseden çekinmeden yapabilecek tıpkı arkaç sarmak amacıyla tıpkısı seçime ve arkası sıra da güçlendirilmiş parlamenter dizge ile ilişkin intikal döneminin yaşanmasına ihtiyaç olduğu belirgin. Fındık üreticisinin sorunu kabilinden benim seçme bölgem ama Manisa dışında Türkiye’bile 10’dan fazla ili ait bir sav var. Recep Tayyip Erdoğan, Manisa’ya geldi. Üzüm fiyatı açıkladı. Bu fiyatı açıklarken üstelik hem geçim ortakları MHP’nin Alaşehir’deki akıbet şehremaneti komutan adayına hem üstelik özlük partisinin milletvekillerine sordu. Bakalım fiyatımızı Manisalılar beğenecek mi dedi.

PİYASAYI ANCA BİR ALLAK BULLAK ETTİ Kİ ŞU ANDA MANİSA’BILE 19, 20 TL’DEN ÜZÜM SATILIYOR

Hepsi birdenbire beğenecek, beğenirler dediler. ve Recep Tayyip Erdoğan, 27 TL’lik bir bedel açıkladı. Oysaki sayın Genel Başkanımız, Manisalılar ne istiyor diye niteleyerek Kadro Toplantısı’nda bana sorduğunda ego üzümün maliyetinin 25 TL olduğunu, bunu de Manisa’daki bütün tarım odası başkanlarının, süresince MHP’lisi var, AK Partilisi, CHP’lisi, İYİ Partilisi var, onların ayrı ayrı çalışmalarla belirlediğini, sayın Umumi Başkanımıza başlangıçta bildirmiştim. İki dolar karşılığı Türk lirası demiştik. O dolaşma 35 TL idi. Recep Tayyip Erdoğan gelip, 9 numaralı üzüme 27 TL vereceğiz, ayak tabanı fiyatımız bu olacak dedi. Maalesef bu açıklama piyasayı öyle aynı karmakarişik etti kim şu anda Manisa’birlikte 19, 20 TL’den üzüm satılıyor.

BUNLAR YEMEDEN IÇMEDEN VATANDAŞI PERİŞAN ETMEDİLER, KENDİLERİNİ ZENGİN ETTİLER

O dönem Recep Tayyip Erdoğan döndü, haddizatında üzüm üreticisi değil, üzüm ihracatçısı olan birisine, MHP’nin MYK üyesi olan, son seçimlerde Alaşehir Uray Komutan adayı olan Büyük Uçak’a sordu, ‘Kaç liradan üzüm alıyorsun?’ Dedi kim o ‘6 TL’den gözyaşı üzüm alırım.’ İşte 4, 4,5 kilo. Oradan 27 TL’yi gani bire bir fiyat adına hesaplamışlardı. Bugün bilcümle Alaşehir, bilcümle Salihli, Sarıgöl biliyor, o işletme 4 TL’den üzüm alıyor. Yani 4 TL’den üzüm aldıkları için arık üzümün zaten natürel yerine piyasadaki fiyatı 17 TL namına oluyor. Zaman cılız üzüm 19 TL’den, yaş üzüm dedikleri üzere 6 TL’den değil, 4 TL’den alınıyor. Alaşehirli üzüm üreticisi dostunu, 2 dolar diyen CHP’liyi gördü, düşmanını dahi gördü. MHP’yi, onun MYK üyesini, AK Tümen’nin milletvekillerini dahi gördü. Bunlar sadece vatandaşı darmadağın etmediler, kendilerini varlıklı ettiler.

UÇAK, DÖNÜP DOLAŞIYORSUN BIRLIKTE MHP MYK ÜYESİ SIFATIYLA, SEZGİN YAĞMUR KORKMAZ’I NİYE ANMIYORSUN

Ulu Uçak izah yapmış, tığ ona şurası sormuştuk; bak senin seçim kampanyana destek verenlere bak demiştik. Alaattin Çakıcı orada, Mehmet Ağar orada, ‘cürüm işleri bakanı’ orada dedik, Korkut Eken orada dedik. Bu arkadaşların ortak isimleri nerede geçiyor dedik, hep anladı. Ayrıca, bire bir de Sezgin Yağmur Korkmaz orada dedik. Geçen hafta izah yapmış; birisi diyor ki terörle savaş kahramanı, terörle mücadelede yaptığı işleri değil ki sonra çevirdiği işlere bahis ediyor millet. Aynı tanesi diyor, çokça zer İçişleri Bakanı’mız, onun kimlerle fotoğrafı olduğu ortada. Mehmet Ağar’ın hangi pozisyonlarda olduğu arasında. Alaattin Bıçakçı’nın bile hapisteyken lacerem aftan yararlanıp çıktığı, hangi işlerle çalışır olduğu beyninde. Bunları söylemiş kâffesi süper adam diye. Temel Sezgin Baran Korkmaz var, kampanyanın finansörü. Oğlunun sünnet töreninin kirvesi. Diyor kim ‘Küçük Uçak’ın kirvesi gelmek beni çok bahtiyar etti, Uca Tayyare merhametli, yürekli, kendisi Alaşehir amacıyla tıpkı şanstır.’ Intihap kampanyanda geldi destek verdi. Kampanyanda ödüller verdi. Mualla Tayyare, dönüp dolaşıyorsun birlikte MHP MYK üyesi sıfatıyla, Sezgin Baran Korkmaz’ı ne anmıyorsun?

ERDOĞAN, ÜZÜM FİYATI VERİRKEN SEZGİN YAĞMUR KORKMAZ’IN AHBABI ALİ UÇAK’A SORUYOR

DOĞRU Parti’nin umumi başkanı, cürüm örgütleri ile temasta, Türkiye’nin başını da balaban belalara sokan ve Süleymanoğlu kaç deyince kaçan, Türkiye’ye tıpkısı dönüş önceki hususi kendisine çağırıp ayrılma ettikleri demin Türkiye’nin düşünmek üzere istediği ama elinden kaçırdığı birisi ile aşna fişne olan, onun sponsorluğunda Alaşehir Belediyesi’ne müştehi olmuş birisine soruyor, üzümcünün geleceğini. Recep Tayyip Erdoğan, üzüm fiyatı verirken Sezgin Yağmur Korkmaz’ın ahbabı Büyük Tayyare’a soruyor. Bay Eksiksizlik dahi Özgür Hususi’e soruyor. Bağımsız Özel, ekincilik odalarının maliyeti 25, 35 TL olursa mülk kazanırlar, borçlarını öderler diyor. Recep Tayyip Erdoğan, üzümcünün düşmanına; Erkek Kemal, üzümcünün dostuna soruyor. Bunu Türkiye’deki bilcümle hareket ve işlemlerde tıpkı şekilde yok etmek kabil.

BAKANLIK, CUMHURBAŞKANININ İMZALI MEKTUBUNU EVLERE SUNACAK

Giderayak pislik paçalarından akıyor. Ev Bakanlığı, tıpkısı sirküler yayınladı. Tevzi yerleri bilinen. Diyor ki 2022 yılından başlayarak ulusal müzakere programımız var, müzaheret yapılan bilcümle evlere tek yegâne gireceksiniz. O evlerde Cumhurbaşkanımızın imzalı mektubunu sunacaksınız. Cumhurbaşkanının mektubu, içtimai yardım yapılan ailelere. Bu eleştirilince biz bu ziyareti her sene yapıyorduk diyor. Reisicumhur, mektubunda bu uygulamayı ilk kez bu yıl başlattık diyor. Yani bakanı yalanlıyor. Nezaret bile zat yazısında bakanı elhak yalanlıyor. Cumhurbaşkanımızın mektubunu verin diyor.

ALLAH HİÇBİR SİYASETÇİYİ BUNLARA TENEZZÜL BOY BOS AĞIL DÜŞÜRMESİN

Mektup, 2002’den beri yaptıklarını anlatıyor. AKP propagandası. Düşünün bire bir ülkede yoksullar var, 2002’dahi henüz azmış, 3 milyon aileye müzaheret yapıyorlarmış, demin 5,9 milyon aileye çıkacak bu. Yani yoksulluğu bağışlamak değil, müzaheret kayran aile sayısını iki katına çıkartmak ile övünen bire bir yabansı hükümet. Tığ size 2002’den beri şunları, bunları yapmış, bir oyu bize verin dememiş Recep Tayyip Erdoğan. Benzeri partinin umumi başkanının 2023 propaganda mektubunu Karı Bakanlığı’nın 81 ildeki 975 ilçedeki temsilcilerinin teker teker çöllük ailelere gidip propaganda yapacakları bir sürecin içerisindeyiz. Tanrı tek siyasetçiyi bu kuzuluk, bu duruma düşürmesin. Bunlara tenezzül bedel kuzuluk düşürmesin. Bunlara hangi Erbakan tenezzül etti hangi Süleyman Demirel hangi Bülent Ecevit ne Turgut Özel tenezzül etmişti. Bir Vakitler buna tenezzül fail bire bir biricik politikacı bulunmayan.

ŞU ANDA NITELIK ŞU, ŞEKER HASTALIĞI NEREDE, YOK, PARA NEREDE BULUNMAYAN

Giresun’bile arıcılar geldiler, ‘DÜRÜST Fırka aracılığıyla dolandırıldık’ dediler. Ekincilik, Hayvancılık ve Arıcılık Platformu diyerek bire bir düzlem var. Arıcılara, sıkıntılı şeker hastaliği taahhüttü ile Türkiye’nin ciharıyek yanında yıl başından itibaren servet toplamışlar. 81 ilde yapmışlar. Genel başkanları Mustafa Sarıoğlu, fahri umumi başkanları AK Tümen Kültürlü Mebus Güçlü Zor. Diyorlar ki şeker fiyatları haddinden fazla arttı, siz bize paraları verin, tığ Cumhurbaşkanımızın yardımı ile gerekli görüşmeleri yaparak, kim yapıyorlar dahi sonradan, size bozuk şeker hastaliği alacağız, arıcıların ihtiyaç duyduğu şeker hastaliği bu enflasyondan etkilenmeyecek. Arıcılar bu krizden çıkışın yolunu Takatli Güç’a istinaden AKP’nin ayrımsız milletvekilinin işin süresince olduğunu görerek işin içine giriyorlar. Şu anda durum şu, şeker hastaliği nerede, bulunmayan, dünyalık nerede bulunmayan. Paramı ver, para namevcut; şekerimi ver, şeker hastaliği bulunmayan. Arıcılar, fiyatlı şeker hastaliği almamak amacıyla yatırdıkları paralarından birlikte oldular ve demincek arılarına şeker hastaliği alamıyorlar. DÜRÜST Öğür Mebus Kip Ağır, ‘Benim bu konularla on paralık ilgim yok’ demeye başlamış. Ama, toplumsal medya hesabı öyle söylemiyor. Çetin, içtimai iletişim araçları hesabından TAHAP Genel Başkanı ile gelişigüzel bu amaçla Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısını ülfet etmiş. Gine Umumi Başkanı Mustafa Sarıoğlu ile çalışmaları baş başa değerlendirmiş. İkisinin fotoğrafı var. Birlikte Türkiye Tarım, Hayvancılık Federasyonu meşveret toplantısına katılmışlar. Yanlarında (AKP) İzmir Milletvekili Cemal Bekle da varmış… ve şaşılmayacağı kadar cüret yöneltmek isteyen dolandırıcıların verdiği gibi Süleyman Soylu’ya gidip bindi istemişler. Suç işleri bakanımız bile bu karenin zarfında var.

BU PARALAR NE ANT ÖDENECEK, BU ŞEKERLER NE ANTLAŞMA VERİLECEK

Şimdi Dayanıklı Çetin diyor ki benim bu işlerle ilgim yok. TAHAP paraları toplamış, arıcıların şekerini vermiyor, Giresunlu arıcılar esbak isyandaydı. Bize 40’ın üstünde ilden geldi. 81 ilde bunlar mülk toplamışlar ve ödememişler. AKP’nin sözcüsünden, kadro başkanvekillerinden bu konuya bir uzaklık getirmelerini, bu paralar ne antlaşma ödenecek, bu şekerler hangi zaman verilecek bunu ayrımsız defa henüz altını çizerek rica ediyoruz.

CANDAN’I ŞİKAYET FAIL KİŞİ TOGO KULELERİNİN SAHİBİ

Devleti ahbaplık dışına çıkararak yönetmeye alışkan Süleyman Aristokrat, ki bunu muhtarlara bile söylemişti, ‘yıkın evi, karar takiben gelsin’ demişti. Mimarlar Odası Ankara Yazıhane Başkanı Tezcan Karakuş Candan, onun başına gelenleri kamuoyu ile ısınmak durumundayız. İçişleri Bakanlığı Faziletli Disiplin Kurulu, Çankaya Belediyesi’nde çalışan Yürekten’ı, ‘belediyedeki işine gitmediği’ gerekçesiyle memuriyetten atmış. Özden’ı şikayet fail hayat TOGO kulelerinin sahibi. Zira Candan, onun başkanlığındaki Mimarlar Odası, referans yapmıştı. O başvuru sayesinde TOGO kulelerindeki mesele ortaya balkon ve etki kararı ile butlan ortaya çıkmıştı.

DANIŞTAY KARARINA KARŞIN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, PERSONELİ SIFIR BİR IŞYAR HAKKINDA BU KARARI VERMİŞ

TOGO kulelerinin sahibi sayın Istekle’ı şikayet etmiş, bunun üstüne Çankaya Belediyesi aynı sormaca başlatmış ve soruşturma sonucunda için muamele yapmaya lüzumlu görmemiş. Zira anca işe gelmeme üzere tıpkısı tayin kabak. Buna karşin İçişleri Bakanlığı, denetmen yollamış, sormaca murat etmiş, vekillik vermiş. Güç Danıştay’a başvurmuş; Danıştay soruşturmaya ister yok demiş. Bunu tağyir etmiş. Danıştay kararına karşin İçişleri Bakanlığı, hüküm kararını hiçe sayıp kişi personeli sifir tıpkısı vazifeli hakkında bu kararı vermiş. Bu geçmiş vukuatları değil. KHK ile atık olan amma OHAL Komisyonu eliyle göreve reddetme edilen personeli göreve başlatmıyor İçişleri Bakanlığı. Hâkimiyet kararı ile göreve iade alanları dahi başlatmıyorlar. Bu konuda ombudsmana yapılan İçişleri Bakanlığı aleyhine sonuçlanıyor.

AKP’Yİ KORUMA-İ İSLAM HAREKETİ DİYE BİR AKINTI YÖNLENDİRİYOR

Daha önceki 14 curcuna fesih etmişlerdi. Koruma – i İslam Hareketi… Tığ tahrip ettirdik deyip övünüyorlar. en üst Fethiye’deki Çağcıl Fest iptal edildi. Önümüzdeki seçimde fikir kullanacak bilcümle gençlere söylüyoruz, bütün güre kardeşlerimiz düşünce, ifade özgürlüğünün, sanatın hep yanındalar. AKP’yi Koruma-i İslam Hareketi diyerek tıpkısı debi yönlendiriyor. Bu festivalleri nakız ettirip sonra dahi karşısına geçip nesil atıyorlar. Sizlerle dolma geçiyorlar… İptal edilen bu festivallere gidemeyen bilcümle zihayat kardeşlerim bilsin kim 20 sene geçmiş AK Parti geldiğinde biricik curcuna fek edilmiyordu. 20 yıl önce yapılan bu festivallerin hepsi şen abat yapılıyordu. 20 yıl sonradan 10 katına çıkması lazımken Türkiye’da gençlere curcuna yaptırmayan ve onlara bühtan fail benzeri anlayış var. AKP ve MHP’nin Türkiye’yi getirdiği noktada çoluk çocuk curcuna yapamamakta, iktidara mail sanatkâr değilsen konserlerin tağyir edilmektedir. Bunları hem gençlere hem ana-babalarına hem nenelerine-dedelerine şikayet ediyoruz. Çıktı bu işi çözerse sandıkta çoluk çocuk ve onların büyükleri çözer. Ne şiddet ne ünsiyet hangi bizi dinliyorlar hangi dahi özlük içlerindeki biraz lime sağduyu insanı dinliyorlar. Şuurlarını kaybetmiş durumdalar.

20 YILDA TUTAN BİR PARÇA ITIDALLI VADELİ PROGRAMI BULUNMAYAN

Yönetmeyecekleri tıpkısı aktarılma amacıyla Itidalli Vadeli Programı ilan edip yapamadıklarını bize ev ödevi adına vermişler. Başımızla alay malay o Mutedil Vadeli Program’bile hangi üstlenme ediliyorsa onu ve elan iyisini yapmayı CHP üstlenme ediyor. Recep Tayyip Erdoğan, hiç düşkünlük etmesin. 20 yılda tutan tek Ilimli Vadeli Programı namevcut. Aynı tanesi tutak, 2025 hedefleri üzere, o üstelik biz iktidarda olduğumuz için.”

“CHP’NİN GÖRÜŞLERİNİ SAYIN UMUMI BAŞKAN, SAYIN PARTİ SÖZCÜMÜZ VE ÜÇ EKIP BAŞKANVEKİLİ AÇIKLAR”

HDP’ye nezaret verileceğine yönelik iddialar üzerine Özel; “CHP’nin görüşlerini sayın Genel Başbuğ, sayın Parti Sözcümüz ve üç grup başkanvekili açıklar. CHP’nin somutlaşmış mezun organlarında görüşülmüş, karara bağlanmış, MYK aracılığıyla benimsenmiş ve sayın Genel Başbuğ tarafından kamuoyuna duyurulması akla yatkın görülmüş görüşlerini üç kadro başkanvekilimiz, Öğür Sözcümüz ve sayın Genel Başbuğ’dan duyabilirsiniz. Bunun dışında yapılan değerlendirmeler, ferdî değerlendirmelerdir. Bunun ötesinde yapılan herhangi bir şey spekülasyondur. Sayın Gürsel Tekin’in orada yaptığı izah da kendisinin şahsi değerlendirmesidir” dedi.Share: