CHP Mersin Ağacı Milletvekillerinden Vekil Soylu’ya: “Sen Teröristlerin Ayakkabı Numarasını Dahi Bildiğini Söylüyordun, Ama Mersin Ağacı’in Plakasını Bilmekten…

CHP Mersin Ağacı Milletvekilleri Şanlı Mahir Başarır, Cengiz Gökçel ve Alpay Antmen, Sazak’birlikte polisevine müteveccih terör saldırısıyla ilgilendiren kuma matbuat toplantısı düzenledi. Ulvi Çevrimli Başarır, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, “Sebep belirleme edilmedi bu hainler? Sen, teröristlerin pabuç numarasını da bildiğini söylüyordun ama sen henüz Mersin Ağacı’in plakasını bilmekten idaresizlik ayrımsız adamsın. Sen evvel bunun hesabını ver. Elbette oluyor da 2 kesim ağır yıldırıcı, 12 saat benim semalarımda uçuyor” diye aksülamel gösterdi. Gökçel ise “Biz, teröristleri ve terörizmi asla kabul etmeyen ve her daim terörizmi lanetleyen benzeri politik zihin içerisindeyiz. Bu algıyı yaratarak terörün üstelik bundan üstünlük elde ettiğini hepimiz biliyoruz” diye konuştu. Antmen birlikte “Terör saldırısı sonrası AKP iktidarı, yoksulluğu ve açlığı kaynatmak üzere bunun üzerinden tıpkı bühtan kampanyası ve ığrıp başlattı” dedi.

CHP Mersin milletvekilleri, zaman TBMM’dahi düzenledikleri kuma basın toplantısında, Mersin Mezitli ilçesindeki polisevine yıldırı örgütü PKK aracılığıyla 26 Eylül’dahi yapılan saldırıya ilgilendiren değerlendirmelerde bulundu. Yüce Mahirane Başarır, şöyle konuştu:

“OLAYI ÇÖZMEKTEN ÖTE PARTİMİZE LEKE DEVAM ETMEK İÇİN MERSİN’E GELEN BİR İÇİŞLERİ BAKANI, MAALESEF Kİ CEMI ÜLKEYİ ÜZMÜŞTÜR”

“Olay olduktan saatler sonraları İçişleri Bakanı Mersin Ağacı’e geldi. Bizler, mebus arkadaşlarımız, şehremaneti başkanlarımız ve kül Sazak, bu olayın faillerinin, o hainlerin bir an ilk yargıya teyit edilmesini istiyoruz. Lüzum valiyi lazım inanma müdürünü aradık ama olayı çözmekten, terörü lanetlemekten mavera, bir İçişleri Bakanı, Mersin’e gelip emniyeti, askeri, istihbaratı ve adliyeyi çalıştırmayacak ayla getirdi. Şayet Süleyman Soylu Mersin Ağacı’e gelmeseydi; emniyeti, adliyeyi kişi haline bıraksaydı bu görüngü çözgün ve sunu mıhlı bilgileri tığ validen, inanma müdüründen ve başsavcıdan almış olacaktık. Ama olayı çözmekten mavera, partimize kuzguni devam etmek için Sazak’e mevrut tıpkı İçişleri Bakanı, maalesef kim yekpare ülkeyi üzmüştür.

“SEN, TERÖRİSTLERİN AYAKKABI NUMARASINI DAHİ BİLDİĞİNİ SÖYLÜYORDUN AMA SEN HENÜZ MERSİN’İN PLAKASINI BİLMEKTEN ACİZ BİR ADAMSIN. SEN EVVEL BUNUN HESABINI VER”

İlk gün verdiği âdemoğlu, henüz ahir açıklamalar ve bugün geldiğimiz dideban, maalesef zaman tıpkısı İçişleri Bakanı’nın yalan söylediğini, iftira attığını; terörü lanetlemekten, olayı çözmekten bundan sonra, bir partiye matlup yapmaya çalıştığını göstermektedir. Demincek birkaç sorum var. Benzeri; önce ahit o ismi sana ki verdi? İki; üç gün sonraları Giresun’de neden tamamen farklı isimleri ve olayları anlattın? Üç; Münbiç’ten paramotorla 12 saatte, ilk kontrolümüzdeki Afrin’den, bilahare Hatay’dan, sonradan Adana’dan, Tarsus’a gelip ve Tarsus’dan 4 ilçeyi geçip polisevine gelene kadar aklın neredeydi? Bozukluk tayin edilmedi bu hainler? Sen, teröristlerin ayakkabı numarasını birlikte bildiğini söylüyordun amma sen elan Mersin Ağacı’in plakasını bilmekten aciz ayrımsız adamsın. Sen önceki bunun hesabını ver. Bittabi oluyor dahi 2 kesim basık terörist, 12 saat benim semalarımda uçuyor, Tarsus’a geliyor ve bu eylemi gerçekleştiriyor? Sen, bunlarla uğraşmaktan çok partime ve belediyeme esmer sürmek üzere kurmaca bir adamsın.

“BU ÜLKEDE GÜNAHSIZ, GÜNAHSIZ İNSANLARI TERÖRLE İLİŞKİLENDİRMEYE HİÇ KİMSENİN BİR HAKKI BULUNMAYAN”

Yıldırı örgütünün yazmak istediği molekül, tıpkı gösteri akdetmek ve bunun propagandasını yapmak. Bu hainlere yardımcı olan benzeri İçişleri Bakanı’sın. Senin görevin, bu ülkede bağırsak ve aut güvenliğini sağlayıp terörle çabalamak. Senin görevin iftira alaşağı etmek değil Süleyman Soylu, senin görevin dolma hikâyelemek değil. Bu ülkede suçsuz, halis insanları terörle ilişkilendirmeye hiç kimsenin tıpkı hakkı namevcut. Bunun en çok faydası, PKK denilen o lanet terör örgütüne evet ve sen bunu yapıyorsun. Sen, onların ekmeğine yağ sürüyorsun. O yüzden bu İçişleri Bakanı, kriminal Süleyman, fotoroman Süleyman, bunun hesabını verecek. Mersin Ağacı’üstelik şehit cenazemizde, şehidimizin iki çocuğunun gözünün içine göre domates dolması söylüyorsun sen. O iki çocuğun ailesinin duygularıyla oynuyorsun, 3-5 fikir için. Ayrımsız zaman sonraları belediyemize gelip da faaliyetler yapıyorsun. 17 gönül alınmış, 17 kişiden 16’sı mevkuf filan değil ihvan ve kat başkanı tutuklandı. Biliyorsunuz, Mersin Ağacı’in Akdeniz Belediyesi’hangi kaymakamı şehremini adına kayyum atadı Süleyman Aristokrat. O tutuklanan ofis başkanımız Bedrettin Modern, senin atadığın kayyum şehremaneti başkanının tıpkı yıl süresince yardımcılığını yaptı. O ahit senin bile ilişkin var. Çıktı terbiye diyorum, utanın.

“GINE SÖYLÜYORUM; BİR BIRICIK TERÖR ÖRGÜTÜ İLE İLTİSAKLI İŞÇİ BELEDİYEYE ALINMAMIŞTIR, ÇALIŞMAMAKTADIR”

Havuz medyası lafımızı alıp alıp ‘namert Şanlı Idareci Başarır’ diye anlatıyor. Gine söylüyorum; bir biricik terör örgütü ile iltisaklı işçi belediyeye alınmamıştır, çalışmamaktadır. İçişleri Bakanı ve Olcay Mürşit denilen o provokatör milletvekilinin söylemlerini aynı kenara bırakırsak Mersin Ağacı’in alelacele derhâl gelişigüzel köyünden tıpkısı adam çalışmaktadır. Mersin’den münasebetsiz ellerinizi, iz ellerinizi, kaknem algılarınızı çekin. Mersin’i bayındır bırakın. Mersin Ağacı’in berceste, kurumlu, onurlu, Mersin’e müstahak bire bir şehremini vardır. Süleyman Soylu’dan da Olcay Yordam’dan üstelik bu algıyı eden bir nice sıkılmaz isimden bile çok daha kurumlu ayrımsız isimdir Sayın Vahap Seçer. Milletvekilleri, partimiz, Mersin, onun arkasındadır. Sen, söylediğin yalanların hesabını ver. Sen, güvenlik zafiyetinin hesabını ver. Sen, terör örgütüyle paralel konuşuyorsun, bunun hesabını ver. Tümce şurası bilsin ki sıra balçıkla sıvanmaz.”

Cengiz Gökçel ise şunları söyledi:

“İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ ÜZERİNDEN YARATILMAYA ÇALIŞILAN ALGI, MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BÜYÜKLÜĞÜNDE BIRINCIL ASTARI OLMAYAN SÖZLERLE UZATILDI”

“Mersin’da rezil yıldırı saldırısında hayatını kaybeden polis güçleri kardeşimize Allahtan rahmet, dokunaklı ailesine başsağlığı dileklerimi baştan iletiyorum. Çorlu polisimize da evgin şifalar diliyorum. Burada partimize tıpkısı tertibat kurulduğu arasında. 2019 yerli seçimleri öncesinde Cumhur Reisi ve Topluluk İttifakı mensubu MHP’nin umumi başkanı Ululuk Bahçeli eliyle henüz intihabat yapılmadan ‘CHP’li şehremaneti başkanlarını seçerseniz su sayaçlarını teröristler okuyacak, belediyede teröristler çalışacak’ diyerek dolap kurmaya o günden başladılar. Seçimden sonra Süleyman Aristokrat aracılığıyla İstanbul Büyükşehir Belediyemiz üzerinden yaratılmaya çalışılan takanak, Mersin Büyükşehir Belediyesi’hangi kadar aslı faslı sifir sözlerle uzatıldı. Aslında belediyelerimizde ihtiyaç olan personelin alımı ile ilgilendiren yapılan kanuncu amal zaman kabilinden ortadadır. Hele adli sicil kaydı, adliyeden alınıyor. Elan sonradan asayiş soruşturması ve arşiv araştırması yapılarak çalışacak personel işe başlatılıyor. Bu iki kurumun birlikte sınırlanmış olduğu vekillik, İçişleri Bakanlığı ve Türe Bakanlığı.

“BU ALGIYI YARATARAK TERÖRÜN BILE BUNDAN KAZANIM ELDE ETTİĞİNİ HEPİMİZ BİLİYORUZ”

Buradan soruyorum; şayet teröristler belediyede işe başlamışsa bunun sorumlusu sayın Vahap Seçer değil, sizsiniz. Bu algıyı bitmeme ettirebilme açısından sizin esasen seçkin kalem provokasyonu yapacağınızı ifade etmek istiyorum. Biz, teröristleri ve terörizmi asla kabul etmeyen ve daima terörizmi lanetleyen bire bir politik zihin içerisindeyiz. Bu algıyı yaratarak terörün bile bundan kazanım elde ettiğini hepimiz biliyoruz. Teröristlerin de istediği doğrusu daim gündemde kalkışmak. Buradan İçişleri Bakanı’na çağrı yapıyorum; eğer biricik yıldırıcı belediyemizde çalışıyorsa benzeri zaman de beklemeyin. Zat işinizi yapamıyorsunuz, ülkede terörizme mani olamıyorsunuz ve hiçbir sorumluluğu olmayan partileri terörle ilişkilendirmeye çalışıyorsunuz. Bunu asla kabul etmiyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere söylediği; ‘Mersinliler, Mersin Ağacı’e erbap çıkın’. Tığ hem Mersin’imize topluluk çıkacağız hem üstelik ülkemize sahip çıkacağız. Fakat Sazak’in hazar, el birliği ve dirlik kenti olduğunu bilmeyen ara sıra siyasetçiler, Sazak’in adını seçkin dönme terörizm ile anarak Mersin Ağacı’den siyasal yarar elde etmeye çalışıyor. O siyasi, o milletvekiline şurası söylüyorum: Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği o sözü Mersinliler iliklerine büyüklüğünde hissediyorlar. Ama sen, Mersin’i terörle adlandırmanla tıpkısı kazanım elde edemeyeceksin”.

Alpay Antmen üstelik şöyle konuştu:

“YILDIRI SALDIRISI SONRASI AKP İKTİDARI, YOKSULLUĞU VE AÇLIĞI SOHBET ETMEK İÇİN BUNUN ÜZERİNDEN BİR İFTİRA KAMPANYASI VE YERLEŞTIRME BAŞLATTI. ALGI OPERASYONLARI ELLERİNDE KALDI”

“Mersin Ağacı’dahi yaşanan pahal yıldırı saldırısını kınıyoruz. Sazak, ayrımsız hazar kentidir. Sazak mezarlığında değme dinden, seçkin ırktan, seçme mezhepten koca bile yatarlar… Mersin şehrinde Türkiye’nin değme yerinden mevrut ve Mersinli ergin vatandaşlar, birlikte sulh süresince, sağlık zarfında yaşarlar ve alay malay yaşama kültürünü içselleştirmişlerdir. Bakıyoruz ki aylardır ayrımsız milletvekilimiz, bütün aynı bahis üzerinde Sazak’i ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni yıldırı ile yanında göstermeye çalışıyor. Türkiye’deki ekonomik nitelik, Türkiye’nin ekonomisinin hangi hale geldiğini, insanların açgözlü olduğu, işsiz olduğu, çocuklarımızın mahdut bulamadığı, okumakta zorlandığı ve Türkiye’deki insanların huzursuz olduğu aynı ortamda işi gücü hoppadak Sazak’i yıldırı ile anmak olan bu siyasetçi, böylecene Sazak’i yıldırı ile andırdı.

Her görüş, değme akide ve herhangi bir budunsal yapıdan koca aynı arada kardeş kardeş yaşar. Mersin’in hedefe konulmasının nedeni bu. Büyükşehir Belediyesi ve başkanımız Vahap Seçer, seçildiği günden bu yana bölüt hizmet ediyor. Beniz yıldır yolu olmayan köylere asfalt yaptı. Bir herkese gitti. 2 milyona andıran Mersinli bunu biliyor. Yıldırı saldırısı sonrası AKP iktidarı, yoksulluğu ve açlığı sohbet etmek için bunun üzerinden benzeri iftira kampanyası ve fent başlattı. Algı operasyonları ellerinde kaldı. Yalanları, henüz akşam ezanı olmadan ortaya bundan sonra. Büyükşehir Belediyemizde çalışanları terörle iltisaklı göstermek kimsenin haddi değildir. Suçişleri Bakanı hani pabuç numaralarına kadar biliyordu? Bunlar, devleti birlikte ayaklar altına alıyor. Oran vasıtasıyla bigünah insanlara olta kurmak bunların işi oldu. Varsa ellerinde kanıt ve belge getirsinler.”

Başarır, epilog yerine şunları söyledi:

“Bu saatlerde tığ basın açıklaması yaparken Cumhur Reisi Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dahi grubunda müşavere yapıyor. Eğer Mersin’deki şehit polisimizi ve arkadaşlarını bahtiyar edeceksen, onları rahatlatacaksan bize bühtan atma. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, sen konuşurken senin karşında seni coşkuyla alkışlayan Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmayan duruyor. Polisimize ‘şerefsiz’ diyen o milletvekilini kapının önüne körfez, Mersin ve Mersinli bahtiyar olacaktır, seni alkışlamasına müsaade ödeme.”

Share: