CHP lideri Kılıçdaroğlu: Ben muhammes çetenin adamı değilim, ben esnafın, sanatkarın, çiftçinin, karşı teri dökenlerin adamıyım

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, partisinin bu haftaki grup toplantısını Niğde’bile yaptı. Ayrımsız sıra ziyarette de mevcut Kılıçdaroğlu, kendisini karşılayan yurttaşlara seslendi.

“ALTILI MASA YERINE HARAMİLERİN SALTANATINI YIKIP UMUM İKTİDARINI KURACAĞIZ”

Kılıçdaroğlu, altılı ganyan masa yerine el iktidarını kurmak için çalıştıklarını ifade ederek, “Ayrıştırdılar, kardeşi kardeşe antagonist ettiler. Türkiye’nin bu girdaptan çıkması geçişsiz. Bunun mücadelesini veriyorum. Elden ego değil, altı lider bunun mücadelesini veriyor. Altılı masa dediğimiz, altı önder, demokrasi konusunda, eş hakları, köle hakkı, topluma imtina etmek üzerine bir araya geldik. Ayrımsız aradayız, Cenabıhak nasip ederse önümüzdeki süreçte göreceksiniz, haramilerin saltanatını yıkıp halkın iktidarını kuracağız” diye konuştu.

“ÇİFTÇİ, ALIN TERİNİN KARŞILIĞINI ALAMIYOR”

Çiftçilerin sorunlarına değinen Kılıçdaroğlu, “Çiftçinin, cebin terinin karşılığını alamadığını biliyorum. Çiftçinin, canlılık borcu, tezek gibi parçalanmamış girdilerinin çok fiyatlı olduğunu biliyorum. Çiftçinin ezildiğini biliyorum. Ama bu iktidara, harami düzene şurası anlatmak geçişsiz, ekincilik ciddi aynı sektördür. Çiftçi çalışmazsa 85 milyon aç kalır” dedi ve sandığı bel etti.

“ESNAF BAKANLIĞI KURACAĞIZ”

CHP lideri Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri yerinde esnafın sorunlarının dinlenmesi amacıyla vekillik kuracaklarının sözünü vererek, “Esnaf kardeşlerime de şurası izah etmek isterim; sizin yanınıza gelip sizinle tokalaşmak, derdinizi itaat etmek isterdim. Şimdilik buna bire bir müstevi bulunmayan. Eğer vesile bulursam geleceğim. Ama bire bir şeyden güvenli olun. Bu kardeşinizin yapacağı önceki işlerden birisi sahipsiz kalan esnafa cemaat çıkmaktır. Kardeş Evran geleneklerine akıllıca olarak size Esnaf Bakanlığı kuracağımıza küçümseme veriyorum. Benzeri eş kardeşimiz diyor kim, ‘Niğde’de doğru dürüst fabrika namevcut.’ Çabucak Niğde’üstelik değil, Anadolu’nun içini boşalttılar. Unutmayın, seçkin üretimevi tıpkı kaledir. Temas fabrikanın benzeri kale olduğunu, ürettiğini; gelişigüzel fabrikada yüzlerce, binlerce iştirakçi çalıştığı tıpkı Türkiye nesir edeceğiz. Yoksa tığ ne yöntem yapıyoruz. Siyaseti cebimiz amacıyla değil, köşeyi çalmak üzere değil, köle hakkı kemirmek amacıyla değil; siyaseti bu budun üzere yapacağız. Sizin üzere yapacağız, sizin cebin teriniz amacıyla yapacağız” dedi.

Share: