Çerkeş Iz Yüksekokulu üzere kebir evolüsyon

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Ekinci, Çerkeş Meslek Yüksekokulu Ankara yolu üzerindeki alanı akla yatkın bulduklarını söyledi.

Çerkeş Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ve Çerkeş Şehremini Hasan Sopacı’nın bulunduğu heyet, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Fellah’ye muhteşem ayrımsız müzakere gerçekleştirdi. Görüşme sırasında konuşan Rektör Fellah, Çankırı’nın Batı’daki yerleşim alanı olan Çerkeş’in gelişigüzel sabık çevrim büyüdüğünü, endüstri yatırımlarının arttığını, lehçe kalkınma için heveslendirme programlarının genişletildiğini ve hesaplı namına tıpkı hava merkezi olduğunu belirterek, “Hayvancılıktan turizme, sanayiden kültürel mirasa büyüklüğünde mukavemetli haddinden fazla alanda potansiyeli olan Çerkeş’e eğitim yatırımları konusunda bütün imkanları seferber ettik. Yapılan mefret yatırımlarla güzelce işlere çevirici tutmak ve bu yönleriyle bile asuman kubbede yavuz tıpkı sada bırakmanın gayreti içerisindeyiz. Sayın Belediye Başkanımız Hasan Sopacı’nın gayretleriyle, yıpranmamış ayrımsız Çerkeş ortaya çıkardığını görüyoruz. Bu yönleri ile eş benzeri kaza meydana getirdiklerini üstelik alelhusus yorumlamak isterim. Bu anlamda Sayın Valimize, milletvekillerimize, kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve kül paydaşlarımıza teşekkürname ediyorum” şeklinde konuştu.

Çerkeş Şehremini Hasan Sopacı’nın, Çerkeş MYO binası ile ilişik önerilerini dikkatlice incelediklerini ve sosyal donatı alanlarına, çarşıya, aksata merkezlerine ve firez merkezine yakın olan Ankara yolu üzerindeki alanı akıllıca bulduklarını tamlayan Rektör Maraba, bu yönleriyle Çerkeş MYO’nun, öğrenciler amacıyla tercih edilebilen mefret tıpkı efdal öğretim kurumu olacağına aksan yaptı.

Çerkeş Şehremini Hasan Sopacı, Çerkeş’in yeryüzü koca hareket lokomotifinin Çerkeş Çığır Yüksekokulu olduğunu belirterek, “Biz mülki idare kendisine çığır yüksekokulumuzun ilçemizde yetişek vermesi üzere yekpare imkanlarımızı seferber ediyoruz. Geçici namına şehremaneti binamızı tadilattan geçirerek kendilerine tahsis ettik. Bunun üzere bile Sayın Rektörümüz başta girmek üzere darülfünun yönetimimiz tıpkısı irade gösterdi. Meslek yüksekokulumuzda eskimemiş bölüm ve programlar açıldı. Yani Çerkeş üzere Çerkeş MYO da büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bizde bu acul gelişime göl ayağı bozmak amacıyla okulumuza kalımlı ve çağdaş bir yerleşke yapmanın hazırlıklarına girdik. Meydan tahsisi çalışmalarında sona geldik. Zaman de bu pir haberin sevincini Sayın Rektörümüz ve Sayın Kaymakamız ile gelişigüzel yaşıyoruz. Bunun yanında, Çerkeş’te eğitim gören öğrencilerimiz ve fariza özne akademisyenlerimiz üzere hem barınma hem sosyal donatılar üstüne çalışmalarımıza acul aynı şekilde bitmeme ediyoruz. Bu çalışmalarımız bittiğinde Çerkeş MYO, Çerkeş’in yıldızı kendisine henüz kıvrak parlamaya devam edecek” diye konuştu.

Çerkeş Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ise ilçenin mülki amiri kendisine yaşanan gelişmelerden çokça mutlu olduğunu ve var olan hareketli birlikteliği devam ettirmek hesabına Kaymakamlık olarak hem yönetsel hem âdem kaynağı anlamda her iki kuruma dahi destek vermeye bitmeme edeceklerini söyledi. – ÇANKIRI

Share: