Çarkıt Google CEO’su Schmidt: Yapay zekâ nükleer silahlar kadar cıvıl cıvıl

Çarkıt Google CEO’su Eric Schmidt, MEMLUK’nin Colorado eyaletinde planlı Aspen Güvenlik Forumu’nda 22 Temmuz’üstelik yaptığı konuşmada, devletler beyninde sentetik anlak alanında, bir zamanlar çekirdeksel silahlarla ilgilendiren anlaşmalara benzer anlaşmalar yapılabileceğini belirtti.

67 yaşındaki yazılım mühendisi, “1950’lerde ve 60’larda, nükleer zırh testleriyle ilişkin ‘sürprize yer namevcut’ kuralıyla tıpkı dünya kurmayı başardık ve testler birlikte nihayetinde yasaklandı. Demincek aynı ülke sınav üzere füze çalmak istediğinde diğerlerine selen veriyor. Farklı ülkeler de füze defans sistemlerini kullanarak test edilen füzeyi strateji ediyor ve böylece sistemlerini buna bakarak eğitebiliyor. Bu ‘sürprize yer yok’ kuralı, çapraz güven ya de güvensizlik dengesi meselesi” ifadelerini kullandı.

Schmidt, gelecekte KUL ve Çin beyninde sentetik zekâ konusunda düğme caydırma anlaşmalarının yapılabileceğini savundu. Mühendis, “MEMLUK’nin Çin’i kaba komünistler adına gördüğünü, Çin’in de ÇAKER’nin başarısız olduğunu düşündüğünü” söyleyerek, bu tutumun ileride bire bir açmaza hastalık olabileceğini kanıt etti.

2001 ila 2011’da Google’ı müdür Schmidt, bu açmazda seçme iki devletin birbirine cebin ibret ve güvensiz tutumunun artacağını ve paçarız adına silahlandıklarını düşünebileceğini savundu.

Schmidt, çekirdeksel silahlarla ait “sürprize düz bırakmayan” çapraz caydırıcılığın gelecekte sentetik zekâ için de oluşturulabileceğini savunarak, “Şu anda kimse bununla ilişkin çalışmıyor fakat sentetik zekâ buna misil açacak kadar işlek” dedi.

Soğuk Harp döneminde ön plana sâdır “nükleer caydırıcılık”, nükleer silahlara sahip benzeri devletin, sürpriz tıpkı saldırıyla namevcut edilmemek için düşmanını caydırmaya çalıştığı askeri aynı doktrindi. Devletlerin nazik yıkımla sonuçlanabilecek saldırılar gerçekleştirilmemesi amacıyla karşılıklı değişik caydırma politikaları geliştirmesi, bu doktrinin anne amaçlarından biriydi.

Nükleer caydırıcılık, MEMLUK’nin II. Dünya Savaşı’nda 6 Ağustos 1945’te Hiroşima’evet, üç dönme sonradan birlikte Nagasaki’ye atom bombası saldırısı düzenlemesiyle ehemmiyet kazanmıştı.

Suçları tıpkısı hafta başlangıçta tutum fail bileşimli zeka!

 

Bileşimli zeka çarkıt hisse senedi gücünün yerini alıyor

 

Bileşimli zekadan suikast girişimi!

 

Bireşimli zekaların insansı gözleri olacak

 

Share: