Çankırı’da yükümlüler üzere beko-loder ve forklift operatörlüğü kursları düzenlenecek

Çankırı’da imzalanan tören düzeni ile dezavantajlı yükümlüler amacıyla beko-loder ve forklift operatörlüğü düzenlenecek. Yükümlüler alacakları şehadetname sayesinde gelişim sahibi olabilecek.

Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığına vabeste Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çankırı Ticaret Borsası ve Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı. Çankırı Adalet Sarayında düzenlenen tören düzeni imza törenine Çankırı Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Denetimli Azadelik Savcısı Hasan Hüseyin Ağlamaz, Çankırı İl Milli Eğitim Bilimi Başmuallim Vekili Arif Kırkpınar, Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Erdal Aslan, Çankırı Tecim Borsası Başbuğ Vekili Mustafa Berç Topal ve Denetimli Azadelik Müdürü Abdullah Kaya katıldı.

Düzenlenen protokole bakarak Çankırı’da ikamet eden dezavantajlı denetimli azadelik

yükümlülerinin mesleki niteliklerinin artırılarak iş ve patika edinmelerine katkıda düşmek için bekoloder ve forklift iş makinelerine yönelik kurs açılması planlanıyor. Proje hedefleri arasında denetimli azadelik yükümlülerinin düzeltme sürecinde kişilerin toplumla yeniden demet kurmaları ve güçlendirilmeleri kayran alıyor. Yükümlülere oylumlu katkısının olması muhtemel çalışmada hisse senedi makinesi ve becerikli öğreticiyi Çankırı Ticaret Borsası realizasyon edecek. Çankırı İl Milli Terbiye Müdürlüğünün gerçekleştireceği eğitim dönemi böylelikle kayıtlı ve pratik sınavlar yapılacak. – ÇANKIRI

Share: