Çankırı’da açılan Içtimai Market ile ihtiyaç sahibi hükümlülere müzaheret yapılacak

Çankırı’birlikte cezasını tümler sakat hükümlüler ile denetimli serbestlik kapsamındaki yükümlülere müteveccih Sosyal Market Projesi hayata geçirildi.

Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Türk Kızılay Çankırı Şubesi ortada imzalanan tören düzeni kapsamında Çankırı Adliyesine kurulan, ortamında besin, faça, pabuç, yetişek malzemelerinin bulunduğu Içtimai Market ile bozuk hükümlülerin yanında denetimli serbestlik kapsamındaki yükümlülere ve ailelerine ayni ve nakdi arkalama yapılacak.

Cumhuriyet Altını Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Sosyal Market’in açılışında yaptığı konuşmada, Türe Bakanlığı koordinesinde denetimli azadelik yükümlülerini suçtan korumaya yönelik tıpkısı projeye imza attıklarını söyledi.

Projenin, ihtiyaçlı yükümlülerin ihtiyaçlarını gidermeye yönelik olduğunu dile getiren Ener, “Bu proje ile insanı yaşat kim çap yaşa mantığıyla suçtan kurtulmaya plan etmiş, suçtan sıyrılmak için çaba gösteren fakat iktisadi teessürat zinde yükümlülerimizin sıkıntılarını hafifletmeyi amaçlıyoruz. Çankırı’üstelik adliyemiz bünyesinde denetimli serbestliğimizin emekleri, strateji müesses üyelerimizin ve Kızılay’ımızın, gönüllü bağışçılarımızın destekleriyle bu çalışmayı başlattık. İnşallah yavuz evet.” ifadesini kullandı.

Vali Abdullah Ayaz da Toplumsal Market’in güzel olması temennisinde bulundu.

Konuşmaların arkası sıra dua edildi, Içtimai Market’in açılışı gerçekleştirildi. Daha sonra katılımcılar Içtimai Market’i gezerek Ener’den hikmet aldı.

Açılışa Çankırı Belediye Reisi İsmail Hakkı Sıhhatli, Çankırı Barosu Başkanı Mustafa Deniz, Denetimli Azadelik Savcısı Hasan Hüseyin Ağlamaz, İl Itimat Müdürü Yılmayan Delen, İl Uyanık Komutanı Kıdemli Albay Yusuf Mutlu Zihayat, Türk Kızılay Çankırı Bölüm Komutan Yardımcısı Muharrem Ovacıklı, Çankırı E Tipi Sadık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Eyyup Danış ve Çankırı Denetimli Azadelik Müdür Vekili Abdullah Kayaç katıldı.Share: