Çanakkale’de kar yağışı

Çanakkale’de kar yağışı

ÇANAKKALE – Çanakkale’de kar yağışı başladı. Meteorolojinin eyyam öncesinde kar yağışı uyarısında bulunduğu kentte sabah saatlerinde başlayan kar yağışı bitmeme ediyor. Kar yağışı Çanakkale suret başlamak üzere Bayramiç, Ezine, Çan, Biga, Yenice ilçelerinde dahi yüksek kesimlerinde dahi hareketli oluyor. Kar yağışını dolayısıyla efdal kesimlerdeki şiddetli köylerinde yolların kapanmaması amacıyla İl Hususi İdaresine ilişkin ekipleri ise vacip önlemleri alarak, hazır halde bekliyor.

Hava Bilgisi’nin günler öncesinden uyarısını yaptığı kar yağışı, kentte sabah saatlerinde aktif olmaya başladı. Kentin efdal kesimleri, bodur sürede beyaza büründü. Vatandaşar ve kollar, Çan Yolu üzerindeki Şişman bölgesinde kar toğu oynadı. İl Hususi İdaresi ekipleri de ulaşımın aksamaması üzere kar küreme ve tuzlama çalışmalarına bitmeme ederken, karye yollarında herhangi bir olumsuzluğun olmadığı bildirildi.

Çanakkale Belediyesinden yapılan duyuruda ise, “Kentimizi etkisi altına düz karlı ve itici çekicilik koşulları nedeniyle kar ve buzlanma olayına karşı belediyemizce lüzumlu önlemler münfail olup ekiplerimiz 7-24 uyanıklık halindedir. Karşıt çekicilik koşulları dolayısıyla sokakta yumruk durumda olduğunu düşündüğünüz vatandaşlarımız ve birey dostlarımız üzere davet merkezimizi arayabilirsiniz” denildi.

Çanakkale Valiliği, Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünden mevrut ikaz konusunda kentin doğusunda kuvvetli kar yağışı beklendiğini duyurdu. Çanakkale İl Güven Müdürlüğüne ilişkin Trafik Şubesi ekipleri ise elan önceleri külfet yaşanan bölgelerde sürücülerin titiz olmaları üzerine faaliyet başlattı.

Gökçeada ve Bozcaada’ya zaman ve yarınki arabalı vapur seferleri fırtına dolayısıyla iptal edildi

Öte yandan Çanakkale Boğazı ile adalar hattında ulaşımı sağlayıcı Gestaş Deniz Erişim A.Ş’den yapılan açıklamada, Geyikli-Bozcaada ve Kabatepe-Gökçeada hattında zaman ve erte yapılması planlanan tarifeli tekmil feribot seferleri muhtemel fırtına dolayısıyla bozma edildiği duyuruldu.

Share: