ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ İÇİN 400 KİLOMETRE YÜRÜYECEK

Çanakkale Savaşı gazisi torunu Saflık Gümüş, Çanakkale şehitleri üzere Bağcılar’dan Çanakkale’ye yürüyor. Dönemin askeri üniforması ve elinde Türk bayrağıyla revan Sim’ün 400 kilometrelik yolculuğu iki hafta sürecek.

Çanakkale Bahir Zaferi’nin 108’inci yılında Bağcılar Belediyesi’nin desteğiyle ‘Torundan Dedeye Vefa Yürüyüşü’ düzenleniyor. Aktiflik kapsamında Tokat Onbeşli Torunları Derneği Başkanı Katışıksızlık Gümüş, Bağcılar’dan Çanakkale’ye yürüyecek. Hazırlıklarını bütünler Gümüş, bugün nısfınnehar saatlerinde üzerinde dönemin çeri üniforması ve Türk bayrağıyla Bağcılar Belediyesi Çanakkale Galibiyet Müzesi önünden yola çıktı.

400 KİLOMETRELİK GEZI İKİ HAFTA SÜRECEK

Çanakkale ruhuyla şehitlere yürüdüğünü söyleyen Sim, ‘Bundan 108 yıl evvel Türkiye’nin ciharıyek yanından Çanakkale’ye gittiler. Biricik sevdaları yurt ve bayraktı. Onlar bize bu vatanı ve bayrağı can ettiler. Biz da onların torunları kendisine gelecek nesillere atalarımızın vermiş olduğu bayrağı ve toprağı sunu çabası içindeyiz. Tanrı birliğimizi, dirliğimizi bozmasın. Bizlere desteğinden kıran üstelik Bağcılar Belediye Reisi Abdullah Özdemir’e ve ekibine teşekkürname ediyoruz’ dedi.

Share: