Buzağılar podyuma imdi

Buzağılar podyuma çıktı

MUĞLA Muğla’nın Reze ilçesi Yerkesik Mahallesinde sevir güreşleri sezonunda herhangi bir sene düzenlenen ‘Buzağı Görk Yarışması’ bu sene bile çok sayıda buzağının katılımı le yapıldı.

14 buzağının yarıştığı Buzağı Güzellik Yarışması’na Reze Belediye Başkanı Bahattin Sim, Menteşe İlçe Ekincilik ve Orman Müdürü Mehmet Kuray, vatandaşlar ve buzağı sahipleri katıldı. Konkur öncesi mütekellim buzağı sahibi Aza Tizgili, ” Allah’ın izni ile kazanır inşallah. Kazanırsa mutlu oluruz seviniriz” dedi. Menteşe Belediye Reisi Bahattin Gümüş buzağı güzellik yarışmasında yaptığı açıklamada, “Geçmişten bugüne korida denildiği antlaşma Yerkesik öne çıkıyor. Zaten bu sene 34’üncüsü yapılacak ki, arada ara sıra boşluklar ayn önüne alınırsa geçmişten 50-60 sene öncesine dayanırsak şişman ayrımsız yörük kültürünün burada yaşanması ve geçmişten bugüne kadar Yerkesik beldemiz bu geleneği bu güne büyüklüğünde getirdi. Biz de kullanılmamış kurulan Reze Belediyesi yerine görevimizi aldığımızdan bugüne kadar benzeri çarkıt şehremaneti kabil hizmetimize bitmeme ediyoruz” dedi.

3 dalda gerçekleştirilen buzağı güzellik yarışmasında Mertcan Göztepe, Ayaz ve Mehmet Mavioğlu’nun buzağıları bir numara seçildi. Buzağı güzellik yarışmasında bir numara gelen buzağı sahiplerine Menteşe Belediye Başkanı ve Reze İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yoluyla hediyeleri verildi.

Share: