Büyükşehir enkazdan kurtarılan can dostlara felah olacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi personel, açar desteği ve tahaffuz ihtiyaçlarını ulaştırdığı kıyamet bölgesine bire bir dahi veteriner ekibini gönderdi. Gereç ve ekipman hamile dinamik otama aracıyla yola sâdır ekip, kriz altından kurtarılan hayvanların cerrahi müdahalesi ve bakımını yapacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi depremin yaralarını sarmaya devam ediyor. Ekipler, eş odaklı yardımların beraberinde kıran sebebiyle üzücü düzlük ve kötülük gören zooloji üzere dahi faaliyet yapıyor. Enkaz alanlarında yaralanan ve hasta olan hayvanların tedavisi için Sakarya Baytar Hekimler Odası’yla kuma bire bir süreç başlatan büyükşehir, hayvanların tedavisi ve ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 3 şahsiyet kol oluşturdu. Hareketli tedavi ve hayvan aktarım aracını hazırlayan tıpkısı baytar hekim ve iki işyar personelden oluşan takım, Komutan Ekrem Balaban vasıtasıyla bölgeye uğurlandı. Hazırlıklarını tamamlayıp Demokrasi Meydanı’ndan yola çıkan ekiple ve koordinasyonu sağlayan Sakarya Baytar Hekimleri Odası Başkanı Yanardağ Toker ile görüşen Önemli, ekibe fariza alacakları bölgelerle için hikmet verdi.

“Elimizden gelen bütün çabayı, gayreti yaraları fethetmek üzere harcıyoruz”

Zelzele bölgesinde yaraları yok etmek üzere seferber olduklarını nâkil Sakarya Büyükşehir Şehremini Ekrem Yüce, “Elimizden mevrut kül çabayı, gayreti yaraları kaldırmak için harcıyoruz. Tamam ekiplerimizle, araçlarımızla aklımız, fikrimiz zelzele bölgesinde. Üstünkörü gelip yeniden sürecin takibi üzere dönüyoruz. Dirim alanları kuruyor, ihtiyaçları karşılıyoruz. Fert dostlarımızı de unutmadık. Bu kadro yaralara iflah olacak inşallah” dedi. – SAKARYA

Share: