Bursa’dan Sabiha Gökçen üzere yıpranmamış rota

Bursalıların İstanbul ve Sabiha Gökçen havalimanlarına selis ulaşımını sağlayan Büyükşehir Belediyesi, BBBUS rotasına Gemlik, Orhangazi ve Yalova’yı de karışma etti. Daha ilk otobanı izlem edip direkt Sabiha Gökçen’e revan BBBUS, mevcut rotaya katma namına imdi Gemlik, Orhangazi ve Yalova terminallerini üstelik ekledi. BBBUS, daha çok bu istasyonlardaki yolcuları de havaalanına ulaştıracak.

BURULAŞ bünyesinde faaliyet gösteren BBBUS ile Bursalıların sair kentler ve ülkelerle bağlantısının sağlanmasına katkı sunan Büyükşehir Belediyesi, hizmet ağını genişletti. Bursalıların gösterişli namına kullandığı Sabiha Gökçen Havalimanına erişim üzere 2017 yılının Ağustos ayında başlatılan ve geçtiğimiz sene İstanbul Havalimanı için dahi devreye alınan BBBUS otobüs seferlerinde Sabiha Gökçen Hava Meydanı üzere yıpranmamış bir rota oluşturuldu. Henüz geçmiş Bursa Terminalinden hareketle otoban üzerinden direkt Sabiha Gökçen Havaalanına giden BBBUS, güç talepler konusunda Gemlik, Orhangazi ve Yalova’yı de kapsayan yeni rota oluşturdu. Sabiha Gökçen Havalimanı’na almaşık yerine konulan bu seferlerde Bursa Terminalinden kalkan BBBUS, Gemlik, Orhangazi ve Yalova terminallerinden de muvakkat alarak Sabiha Gökçen’e ulaşıyor. Hattın gün yolu de esasen ayrı güzergahtan sağlanıyor.

Turizm hedefleri doğrultusunda icap ulusal gerekse arsıulusal alanda ulaşılabilirliğin balaban ehemmiyet taşıdığını tamlayan Bursa Büyükşehir Belediye Reisi Alinur Lüle Taşı, Bursalıların alelhusus Sabiha Gökçen Havaalanı’nı çetin namına kullandıklarını söyledi. BBBUS yoluyla Sabiha Gökçen Havalimanına yapılan seferlerin yüzde 90 doluluk oranına ulaştığını dile getiren Başbuğ Lüle Taşı, “Seferlerimiz direkt otobandan yapılıyordu ancak Gemlik, Orhangazi ve Yalova’yı da içine alması amacıyla alçak talepler geldi. Otoyol hattına eklenmiş olarak bu bölgeyi kapsayan kullanılmamış rota oluşturduk. Şimdilik günde 4 yol yerine devreye aldık. Dilek ile doğru orantılı yerine nöbet sayısını artırabiliriz” dedi. – BURSA

Share: