BOŞANMA AŞAMASINDAKİ EŞİNİ 2 POSTA KAÇIRAN VAKFEDILMIŞ MUHTARA 3 YIL 4 KAMER HAPİS CEZASI

ÇANAKKALE’nin Çan ilçesinde, metrukiyet aşamasındaki eşi İlknur Kuloğlu’nu (41) 2 kere zorla kaçırıp darbeden Şerbetli köyü muhtarı İlker Mustafa Kuloğlu (51), tutuklu yargılandığı davada, iskonto uygulanarak 3 yıl 4 ay mapus ve 150 dolaşma karşılığı 6 bin lira adli mal cezasına çarptırıldı. Kuloğlu’nun para cezası 5 sene süreyle ertelendi. Kuloğlu hakkındaki ikinci kaçırma olayıyla ilgilendiren anket ise sürüyor.

Cumhuriyet Altını Mahallesi Hilmi Bacaksız Sokak’ta yaşayan Şerbetli köyü Muhtarı İlker Mustafa Kuloğlu ve eşi İlknur Kuloğlu’ndan veri alamayan yakınları, geçen yıl 23 Nisan’dahi durumu polise bildirdi. Kaybolma çift aranırken, İlknur Kuloğlu bire bir süre sonra açıkgöz ekiplerinden telefonla arkalama istedi. İlknur Kuloğlu, bulunduğu yere mevrut jandarmaya, kendisini kaçırdığını ileri sürdüğü İlker Mustafa Kuloğlu’nun yerini tanım etti. Kurnaz, İlker Mustafa Kuloğlu’nu yakalayıp, Çan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teyit etti. Kuloğlu, polisteki işlemlerinin arkası sıra savcılığa sevk edildi.

‘GÜCÜM YETMEDİ’

Eşinden davacı ve şikayetçi olan İlknur Kuloğlu, savcılıktaki ifadesinde, İlker Mustafa Kuloğlu, 23 April 2022 tarihinde, beni çalıştığı kafeteryadan aldı, eve geldik. Evde, yatak odasına girdiğim tam kapıyı kapatıp, beni iki eliyle iterek yatağın üstüne attı. Yataktayken üzerime çıktı. Bu esnada kurtulmak üzere ellerimle yüzüne ve gözüne saldırdım. Fakat gücüm yetmedi. Başıma el atıp, saçlarımdan tuttu. Elan bilahare cebren ilişkiye girdi. Yapmaması amacıyla direndim. Direndikçe sürekli yerine yüzüme ve başıma edisyon ve tokat attı. Peşi Sıra kolumdan cebren yilbik, ‘Yanımda ağılı enjeksiyon var. Sesini çıkarttığın zaman bu şırıngayı sana saplarım, alışılmamış etkisi yapar ve anında ölürsün’ diye niteleyerek beni zorla lüp dışarısına çıkarttı. Lüp dışına çıktığımızda, beni aracın ön tarafına bindirdi. Korktuğum ve darbedildiğim için sesimi çıkaramadım. Henüz sonradan kendisi de araca destek. Çanakkale istikametine akilane gitmeye başladık. Karakadılar köyü girişine gelmeden önce ego aracın kapısını açmaya çalıştım. Fakat, boğazımı sıkıp, küfretmeye başladı. ‘Dur’ diyerek yalvarıp, direksiyonu tuttum. Bu esnada, bana vurmaya başladı. Karakadılar köyü girişinde aracın direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucunda araba yoldan çıkarak çukura düştü. Araçtan çıktıktan sonraları asfalt yolda, bana anif tıpkı şekilde çifte attı, yere düştüm. Yerdeyken da başımı ve karnımı tekmelemeye devam etti. Aldığım darbelerden sonradan ayrımsız defa elan bayıldım. Beni su dökerek ayılttı. Elan sonra tarlaların içinden yürümeye başladık. Ormanlık alana geldiğimizde beni kendini asmakla ve ölümle yıldırma etti. Yorulduğumu ve uyumak istediğimi söyledim. Sabahleyin uyandığımda, kendisinin halen uyuduğunu gördüm. Sessizce, tek şeyimi alamadan yanından koşarak uzaklaştım. Daha sonraları mezru tarlanın içerisinde saklandım. Aynı müddet sonraları yakınımda direngen çanı sesi duydum ve çobanın yanına gittim. Çobandan aldığım telefonla 155’i arayarak, bulunduğum yeri uyanık görevlilerine ilettim. Henüz sonraları beni bulmaması amacıyla dere kenarına gene saklandım. 15 dakika büyüklüğünde sonradan jandarmaların geldiğini görüp, koşarak yanlarına gittim. Jandarmalara olayı anlattım diye yaşadıklarını anlattı.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen İlker Mustafa Kuloğlu ise savcılıktaki ifadesinin ardından erkin bırakıldı. İlknur Kuloğlu için dulda kararı verdi.

İKİNCİ POSTA KAÇIRDI

İlker Mustafa Kuloğlu ve metrukiyet aşamasındaki eşi İlknur Kuloğlu, 8 Haziran 2022 tarihinde bile saat 01.30 sıralarında Çan kaza merkezindeki evlerinden çıkarken görüldü. Bire Bir can araçla gelip kocabaşı ve eşini aldı. Arkası Sıra de ikiliden tıpkısı daha bilgelik alınamadı. Yakınları, 112 Acil’i arayıp, durumu bildirdi. Çift için taharri çalışması başlatıldı. Çan İlçe Cingöz Komutanlığı ve Açıkgöz Cürüm Araştırı Timi (JASAT) ekiplerinin çalışmalarıyla, İlknur Kuloğlu, Şerbetli köyünde bir evde bulundu. İlker Mustafa Kuloğlu ise İlçe Güvenlik Müdürlüğü’hangi anbean doğrulama oldu. Polisteki işlemlerinin peşi sıra adliye gönderme edilen İlker Mustafa Kuloğlu, bu kat çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

3’ÜNCÜ DURUŞMADA KARAR ÇIKTI

İlk kaçırma olayıyla ilgili sormaca tamamlanıp savca hazırlandı. Maznun İlker Mustafa Kuloğlu hakkında, ‘Eşi düşünülerek yaralama’ ve ‘Kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ suçlarından Çan Asliye Ukubet Mahkemesi’nde ülkü açıldı. Davanın 3’üncü duruşması 1 Mart’ta görüldü. Vakfedilmiş bulunduğu cezaevinden duruşmaya SEGBİS ile bağlanan Sanık Kuloğlu, savunmasında, İlknur, temas hangi büyüklüğünde kendisini cebren götürdüğümü sav ediyorsa dahi cebren götürmedim. Rızayla yanıma geldi. Araçta durum halindeyken çözme ve hareketleri değişmeye başladı. Aracın kapısını açıp, atlamaya çalıştı. Kendisini tutmaya çalıştım. Sonrasında üstelik direksiyona yapıştım. Kimseyi zorla benzeri yere götürmedim. Üzerime ertelenmiş suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi temenni ediyorum dedi.

Hakim, maznun Kuloğlu’na ‘Kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ suçundan evvel 4 sene hapishane cezası verdi, arkası sıra, sabıkasız olması ve alacağı cezanın geleceği üzerine etkisini göz önüne alarak, cezayı 3 yıl 4 ay hapse çevirdi. Sanığa, ‘Eşi bilerek yaralama’ suçundan ise 150 ahit karşılığı 6 bin TL adli nakdî ceza verildi. Kuloğlu’nun nakdî ceza 5 yıl süreyle ertelendi.

2’nci kaçırılma olayıyla ilgilendiren soruşturma sürerken, sanık Kuloğlu’nun tutukluluk boş bitmeme ediyor.

‘ÇOK TEDİRGİNİZ’

İlknur Kuloğlu’nun avukatı Imar Aydınlık, alınan kararla ilişik erinçsiz olduklarını belirterek, İlk kaçırılmayla ilgili yapılan yargılamada sanki koca kadına bir tokat atmış kadar olabilecek en alt sınırdan mapus cezası verildi. Verilen hapis cezası, mülk cezasına çevrildi. Bunu duyan müvekkilim tamamen yıkıldı. Halen yaşadığı darpların vücudunda izleri duruyor ve tevakki etmek süresince yaşıyor. Biz bu nedenle çok tedirginiz dedi.

Share: