Borçka’da caddenin parke taşları imece usulü döşendi

Borçka ilçesinde caddeye imece usulüyle parke döşedi.

Borçka Belediyesi, Forma Mahallesi’nde Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nun bulunduğu cadde üstünde parke taşı dizimi üzere sosyal medya üzerinden dayanışma çağrısında bulundu.

Çağrı üzerine toplanan vatandaşlar ve öğrenciler, caddeye gelişigüzel parke döşedi.

Borçka Şehremini Ercan Orhan, vatandaşların ve öğrencilerin yardımıyla yapılan faaliyet sonrası Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nun bulunduğu caddenin şişman bölümünün parkesinin dizildiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Zaman el birliği duygularıyla yanımızda olan hep dostlarımıza teşekkür ediyorum. Alelhusus meslek sonrası öğrencilerimizin bu imeceye katılması bizleri haddinden fazla duygulandırdı. Borçka’nın geleceğini, Borçka’nın geleceği olan gençlerimizle inşa ediyoruz. Bilcümle gelişigüzel Borçkamız için çalışmaya, kentimizdeki sorunları çözmeye devam edeceğiz.”

Etkinliğine katılan Hasan Özışık ise “Buraya belediyemizin çağrısını görerek geldim. İmeceye katıldım zira Borçka hepimizin. Okulun olduğu ayrımsız caddede parke dizilecekse illet yardım etmeyelim ki? Bizler dahi elimizi taşın altına koyduk ve zaman çok iyice ayrımsız aktiflik gerçekleştirdik.” dedi.

Share: