Bolu’da yardım kolilerinden sâdır duygusal notlar depremzedelere maneviyat oluyor

“Asrın felaketi” adına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenlere Bolu’dan gönderilen müzaheret kolilerine seçme yaştan koca kalp yüklü notlar bırakıyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgeye yardımlar sürüyor.

Valilik ve AFAD koordinesinde 17 Temmuz Spor Salonu’nda bölümleme edilen arkalama paketlerinin içinden kimi vakit duygulandıran hediyeler ve notlar da çıkıyor.

AFAD’ın Çivril Mahallesi’nde kâin depoda toplanan kolileri düzenleyen ekipler, bebe bisküvisinin üzerine yapıştırılmış ve azık kolisinin içerisine konan notlar buldu.

10 yaşındaki hayırhah Metehan Baylav, bebe bisküvisinin üstüne yapıştırdığı notunda, “Çokça üzgünüm ama olanların hepsini atlatacağınıza inanıyorum. Çokça edisyon günler geçirdiğinize eminim. Televizyonlarda sizleri izlerken çok üzülüyorum. Size Bolu’dan elimden geldiğince müzaheret etmeye çalışıyorum. Size kâh oyuncaklarımı ve bebe bisküvisi yolladım. Umarım afiyetle yersiniz. Babamın cep telefonu numarasını yazdım. Tıpkısı şeye ihtiyacınız olduğunda beni arayabilirsiniz.” ifadesini kullandı.

Bırakılan apayrı ayrımsız notta ise şu ifadeler düzlük aldı:

“Ne yazılır, nasıl yazılır bilmiyorum. Kelimeler neymiş kimsesiz, babasız, ahraz ve sağır. Türkiye’nin ciğeri yanıyor. O kadar çokça kitap, romanlar, şiirler okursun amma içi ezim ezim kahir gözlerinden dökülen yaşları yazamazsın. Rabb’im uçurum ve yardımcınız olsun. Mütedeyyin kardeşlerim, tığ Türkiye yerine o kadar iyice aileyiz kim yeryüzü az engel ve genişlik düşük kayıplarla daha titiz, henüz duygun, elan düzgün eş olacağız. Annem, iyiliğin, hayrın büyüğü küçüğü imkânsız der. Sağlıcakla kalın. Sizi çokça seviyorum ülkemin sunma zer insanları.”

Share: