Bisiklet paralarını AFAD’a bağışlayan kardeşlere “Derrace” sürprizi

Velespit paralarını AFAD’a bağışlayan kardeşlere “Çiftteker” sürprizi

BİTLİS – Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından depremzedelerin yaraları hızlı bir şekilde sarılmaya çalışırken Bitlis’te hareketli Mustafa ve Musab Koçyiğit adındaki iki ahi, bisiklet almak için biriktirdiği paralarını depremzedeler üzere AFAD’a bağışlamıştı. Velespit paralarını depremzedelere veren çocukları sevindiren debi ise hayırseverlerden geldi.

6 Şubatta meydana mevrut ve 11 ilde yıkıma etken olan depremin yaralarını başlamak için bütün büyüklük seferber olmuştu. Bu arkalama seferberliğine mevrut yeryüzü manidar katkılardan biri üstelik Bitlisli Mustafa ve Musab Koçyiğit kardeşlere bisiklet kabul etmek amacıyla topladıkları paraları AFAD’a bağışlamasıydı. Derrace paralarını depremzedelere bağışlayan çocukları sevindiren cereyan ise hayırseverlerden geldi. Adının açıklanmasını istemeyen hayırseverler, Bitlis’te yaşayan Mustafa ve Musab Koçyiğit kardeşlere ulaşıp iki sayı bisiklet alarak bağış etti.

Sevinçleri gözlerinden okunan Bitlisli Mustafa ve Musab Koçyiğit kardeşler : “Çiftteker kabul etmek amacıyla kumbaramızda biriktirdiğimiz paralarımızı depremden çevre AFAD’a bağışlamıştık. Sosyal medyada paylaşılan haberimizi gören iki hayırsever amcamız bizlere ulaşıp velespit aldılar. Tanrı onlardan razı olsun ve Allah zelzele bölgesindeki vatandaşlarımıza arkalama etsin” dedi.

Share: