Bire Bir metrelik koşa, boylarını aşmayacak bir eş istiyor

Aynı metrelik koşa, boylarını aşmayacak ayrımsız ocak istiyor

Sivas’ta hararetli 1 metrelik Öztürk çifti boylarını aşmayacak ayrımsız evde kategorik ayrımsız avlu sürmek istiyor

SİVAS – Sivas’ta etkili 1 metrelik Öztürk çifti boylarını aşmayacak ayrımsız evde açıkça bire bir sahn sürmek istiyor.

İnternet üstünde tanışarak geçtiğimiz Orak Ayı ayında Gümüşhane ve Sivas’ta düzenlenen dernek törenleriyle hayatlarını birleştiren 1 metre 8 santim boyundaki Ahat ve Emine Öztürk çifti, degaje tıpkı evin hayalini kuruyor. Türkiye’nin yer gücük çifti olan Öztürk çifti amacıyla, alışılagelen boylu insanlara göre tasarlanan seçme miftah ve materyal adeta bire bir bariyer. Koşa neredeyse anbean günce işlerini görebilmek için kimi zaman tabure ve sandalye kimi vakit ise benzeri çubuk görmek zorunda kalıyor. Öztürk çifti kısaca 4 aydır Ahad Öztürk’ün esas ve babasıyla alay malay tıpkısı evde kalıyor. Çift içerisindeki eşyaların ve mimarisinin kendilerine bariyer çıkartmayacağı tıpkısı evin hayalini kuruyor.

Her şeye rağmen mutlular

24 yaşındaki Ahat Öztürk, kendisiyle bire bir boydaki eşiyle bahtiyar olduklarını ancak boylarına akla yatkın bire bir evin hayalini kurduklarını belirterek, “Tığ sosyal iletişim araçları üzerinden irtibata geçtik. Orada tanıştık. Izdivaç kararı aldık. birkaç yıllık tanışmamız oldu. Ondan sonraları dedik kim tıpkısı imza atalım artık, çokça geç kalıyoruz. Evliliğimizde dördüncü ayımıza gireceğiz. Mutluyuz huzurluyuz. İster istemez tıpkı bando sorunlar yaşıyoruz. Bizde isteriz kişi evimizin olmasını, şen ayrımsız şekilde ulaşabileceğimiz eşyaların olmasını. Bazen yerde imkanları zorlayamıyorsun. İmkanın neye yetiyorsa ona çabalıyorsun. Burada bile prizlerimiz yüksekte. Çabucak lavabonun ışığının düğmesini zir indirebildik. Zat imkanlarımız ile yaptık. Mesela çeşmeye uzanacağız uzanamıyoruz. Eşim mesela aşındırmak yapacak iskemle ya de sekmen kullanıyor. Onu kabul etmek zorunda kalıyor ve icap istemez üzerinde akıntı ediyorsun, düşme riski oluyor. Fut burkma riski oluyor” dedi.

Taburesiz hiçbir gelişim yapamıyorlar

Emine Öztürk ise iz yıkayabilmek üzere de basamak eksiltmek zorunda kaldıklarını belirtip, “Aşındırmak yaparken sadık sekmen örtmek zorunda kalıyorum. Işıkları açarken çubuk fethetmek zorunda kalıyorum. Telefonumuzu şarja de taksak, yeryüzü ufak bire bir şey de üstelik tabure gerekiyor. Bunun zorlukları var. Bunu yeryüzü iyi tığ ve bizim kabilinden insanlar anlıyor. Kayınvalidem havari oluyor. Mutfakta olsun ışığı açarken haddinden fazla apotr oluyor. Kimi Zaman inanın o çubuğu bile koymak pres oluyor. Öz boyumuza bakarak tıpkısı mutfağım olsa yada özlük yaşantımıza uygun aynı priz olsa bereketli olur. Demin görüyorum bakir evlerde bunlar tür. Amma şuan ki durduğumuz karı çarkıt bire bir çatı olduğu için bunu doğrulamak az buçuk zor. Kirada yaşadığımız için kendimize bakarak evi ayarlayamıyoruz. Kişi evimiz olsa kendimize bakarak ayarlayabiliriz. Ama ocak kira olunca olmuyor. muavenet etmek isteyenler amacıyla Tanrı razı olsun derim” şeklinde konuştu.

Share: