Bire Bir annenin bildirme ağırlık anları

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 25 Eylül Ilişki haset gün ortası saatlerinde İzmir- Ankara karayolunda tıpkısı otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden 14 yaşındaki Fatmanur İtik adına okulunda açılan kütüphaneyi musahabe eden asıl Ayşe İtik kızının fotoğraflarını görünce birey anlar yaşayarak fenalaştı.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 25 Eylül 2022 Pazar haset meydana gelen trafik kazasında 14 yaşındaki Turgutlu İhsan Erturgut Ortaokulu 8. Derslik öğrencisi Fatmanur İtik, İzmir – Ankara karayolunda uzaktan dökmek isterken Cafer A. idaresinde 35 AFM 77 plakalı otomobilin çarpması sonucu dram şekilde can verdi.

Aradan güzeşte bir maaş müddet içerisinde okulun yüzü sıcak öğrencisi Fatmanur unutulmadı. İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü ve hayırseverlerinde desteği ile okulda kâin aynı nazar Fatmanur İtik namına kütüphaneye dönüştürüldü. Kütüphanenin açılışında Fatmanur İtik’in temel ve babası Ayşe, Büyük İtik de okula çağırma edildi. Okunan duaların ardından yapılan açılışta rahmetli Fatmanur’un ailesi o günleri adeta yine yaşadı. Asıl Ayşe İtik kızı namına açılan kütüphaneyi ve Fatmanur’un fotoğraflarını görünce zor anlar yaşadı.

Fatmanur’un arkadaşları yoluyla kendisine yazılan şiir ve yazıları görünce fenalaşan anne Ayşe İtik arkadaşları ve öğretmenler eliyle talkın edildi.

Baba Ulvi İtik ise yaptığı açıklamada kızının adının yaşatılmasından belde nazik çekicilik yaşadığını belirterek bindi olan herkese teşekkürname ettiğini anlatım etti. – MANİSA

Share: