BioNTech, Avustralya’da mRNA araştırma merkezi ve istihsal tesisi kuracak

Alman biyoteknoloji firması BioNTech, Kovid-19 aşısının ardından Avustralya’nın Victoria eyaletinde aynı araştırma merkezi ve üretim tesisi nesir ederek arsıulusal varlığını genişleteceğini bildirdi.

BioNTech’ten yapılan açıklamada, BioNTech ile Victoria Eyaleti’nin potansiyel mRNA tabanlı aşılama ve tedavilerinin araştırılıp geliştirilmesi konusunda tasarı mektubu imzaladıkları belirtildi.

Söz konusu mühim iş birliği kapsamında, BioNTech, Melbourne kentinde mRNA tabanlı ürünlerin ve adayların üretimi amacıyla” BioNTainers” yerine adlandırılan istihsal konteynerleri nesir edecek ve araştırma merkezi kuracak.

BioNTech, Avustralya’daki veri insanlarının araştırı projelerinin uygulanmasını destekleyecek ve ülkede test edilmekte olan iki Safha 2 adayına katma yerine otolog ZAR-T hücre tedavisi adayı BNT211 dahil doğmak için ek klinik kanser ürünü adaylarının testlerini değerlendirecek.

Melbourne, Alman şirketin Almanya dışındaki üçüncü kendi mRNA üretim tesisi olacak.

Şirketin Ruanda ve Singapur’da bu kabil üretim tesisleri bulunuyor.

BioNTech, sabık yıl aşılardan 19 bilyon avro dirimsel elde ederken, gelirlerinin bu sene 17 milyar avroya düşmesini bekliyor.

Share: