Binlerce can Akkonak’ta filmi keyfi yaşadı

Denizli’de, Merkezefendi Belediyesi vasıtasıyla düzenlenen ‘Açık Çekicilik Beyaz Perde Geceleri’, bu misil Akkonak Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Binlerce kişinin katıldığı etkinlikte Merkezefendi Şehremini Şeniz Doğan, “Sizlerle bir arada olmak bizlere iri bire bir erke, galeyan ve bahtiyarlık veriyor. Bizi bekâr bırakmadığınız amacıyla teşekkür ederim” dedi.

Merkezefendi Belediyesi hars ve konuşma faaliyetleri çerçevesinde ‘Açık Gelgel Beyaz Perde Geceleri’ düzenlemeye devam ediyor. Daha önce Karaman Mahallesi’nde gerçekleştirilen etkinlik bu kat Akkonak Mahallesi’nde yapıldı. Sinemaseverlerin çetin sargı gösterdiği programda Yönetmenliğini Selçuk Aydemir’in yaptığı, Ahmet Kaide, Hedef Cemcir, Rasim Öztekin, Barış Kader, Inhina Yakut ve Erdal Tosun kadar isimlerin nümayiş aldığı ‘Düğün Toplum Örgütü 2’ filmi beyaz zehir perdeye yansıtıldı.

Aileleriyle alay malay vazıh hava sinemasını tutulmak üzere Hacı Hasan Ali Kömürcüoğlu Ortaokulu bahçesini dolduran Merkezefendililere, nostalji hava yuvarı yaratılması hesabına patlamış akdarı ve gazoz ikramında üstelik bulunuldu. Etkinlik alanına kurulan dev ekranda sinemanın bildirme fena hâlde filmlerini nostaljik benzeri ortamda takip şansını bulan vatandaşlara Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da eşlik etti.

“Halkımızın bunaltıcı katılımı bizleri bahtiyar ediyor”

Nostaljik ayrımsız ortamda mahalleliyle film izlem keyfi yaşadıklarını tamlayan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Sizlerle tıpkı arada atılmak bizlere büyük tıpkısı erke, cümbüş ve bahtiyarlık veriyor. Zaman burada bizi bekâr bırakmadığınız üzere teşekkür ederim. Bu iyicene yaz akşamında bütün alay malay dörtköşe domuzuna benzeri koridor geçireceğiz. Güzel projelerle karşınıza çıkmaya devam ediyoruz. Önceden mahallelerimizde sevinçli beyaz perde günleri ve geceleri olurdu. Bu geleneği ilçemizde devam ettirmek istiyoruz. Mahalle halkını kaynaştırmak ve bizler ile gelişigüzel ayrımsız arada olmasını tedarik etmek hesabına bu etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Merkezefendili hemşerilerimize katılımlarından muhit teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. – DENİZLİ

Share: