BİNALI YILDIRIM MASALAR KURULUYOR, DAĞILIYOR AMMA BİZ RASTGELE GÜN YENİ PROJE PAYLAŞIYORUZ

SELIM Fırka Genel Başkanvekili Binali Sebep, katıldığı anaokulu açılışında muhalefetin 6’lı masa toplantılarına atıfta bulunarak, “İşte bu ayrıntı anlama yuvası birlikte geleceğimizin teminatı evlatlarımızın yetişeceği evire çevire mekanlardan birisi. Bazıları toplanıyor, dağılıyor, masalar kuruluyor, masalar dağılıyor ama tığ herhangi bir zaman kullanılmamış tıpkı projeyi, yıpranmamış tıpkısı hizmeti milletimizle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Bildiğiniz kadar bu hafta içerisinde okullarımız açıldı. Hızla peşinden Cumhurbaşkanımız 105 modül dar binasının şişman açılışını yaptı.” dedi.

YANLIŞSIZ Fırka Umumi Başkanvekili Binalı Sebep, bugün tıpkısı sekans müzakere ve incelemelerde bulunmak için Konya’ya geldi. Saika önceki yerine Hatice-Ercüment Köylübay Kızılay Anaokulu’nun açım törenine katıldı. Törende mütekellim Yıldırım, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2 unsuru yeni dönemde temel erek olarak belirlediğini, bunlardan birinin 28 Şubat kararıyla alay malay kapanan iz okullarının canlandırılması, ikincisi dahi ekol öncesi eğitimin yaygınlaştırılması olduğunu söyledi.

28 Şubat’ın getirdiği kaosun ortadan kalktığını anlatım eden Sebep, “Hamdolsun, 28 Şubat’ın getirdiği o kargaşa, eğitimde, çığır okullarında, önder hatiplerde oluşan mağduriyetler tekrar hükümetlerimiz döneminde giderildi. Ama deminden tevhit sanayi bölgelerinde yahut dışarıda meslek terbiye liselerinin açılışına sürat verildi. Akıbet bir, iki yılda ortaokuldan bilahare tercihlerin buraya çıktı arttığını görmekten memnuniyet duyuyoruz. Zaman ülkemizde yeryüzü şişman sorun mesafe öge, erişmiş çığır sahibi olan öge eksikliğidir. Bu de bize 28 Şubat’ın bire bir mirasıdır. Kırıcı tıpkısı mirasıdır. Bunu ortadan çalmak için Milli Eğitim Bakanlığımız büyük bire bir seferberlik ortaya koymuştur. Milli Eğitim Bakanlığımızın ikinci hedefi ise ekol öncesi eğitimi yaygınlaştırmak. ‘4+4+4’ 12 sene sene yetişek sistemini gene iktidarlarımız döneminde getirdik. Amma 6 yaştan önceki 3, 4, 5’te birlikte ekol öncesi eğitime gerekseme var. Ağaç yaş iken eğilir. Yavrularımızın kişilik özellikleri, karakter özellikleri, becerileri, deste alanlarını öğreneceğimiz ve ona göre yönlendireceğimiz yaşlar 3, 4 ve 5 yaşlarıdır. Nedeniyle bu anaokulları elan sonraki yıllarda devam edecekleri, yönelecekleri, seçecekleri füru için, meslekler amacıyla belirleyici niteliktedir” diye konuştu.

‘MASALAR TOPLANIYOR, DAĞILIYOR’

Konuşmasında muhalefetin 6’lı masa toplantılarına atıfta kâin Saika, şunları söyledi

” Çiniler der ki; ‘1 yılı hedefliyorsanız çocuk dikin, 10 yılı hedefliyorsanız dikme dikin, eğer yüz yılları, geleceği hedefliyorsanız koca yetiştirin.’ İşte bu tafsilat vukuf yuvası de geleceğimizin teminatı evlatlarımızın yetişeceği güzel mekanlardan birisi. Bazıları toplanıyor, dağılıyor, masalar kuruluyor, masalar dağılıyor ama biz seçme periyot yıpranmamış ayrımsız projeyi, yeni tıpkısı hizmeti milletimizle paylaşmanın gururunu yaşıyoruz. Bildiğiniz üzere bu hafta içerisinde okullarımız açıldı. Tezce peşinden Cumhurbaşkanımız 105 kıta sınırlı binasının şişko açılışını yaptı. Bununla da yetinmedi, tarihin sunu şümullü toplu göz projesinin duyurusunu gerçekleştirdi. 500 bin göz, 5 yıl içerisinde tamamlanacak ve gerekseme sahiplerinin bölük ihtiyacı buradan karşılanmış olacak. Çokça nazik bire bir proje. Elden göz etme projesi değil. Benzeri zamanda 2,5 trilyon lira tıpkısı konuşu hareketliliği birlikte sağlayacak, 250’den fazla sektörlere, aksiyon kollarına, hisse senedi canlılık, getirecek bire bir proje.”

Konuşmalarının arkası sıra okulun açılışı gerçekleşti.Share: