Bilgi-Sen Üyeleri, PTT’deki Sürgünlere Karşı İstanbul ve Batman’dan Ankara’ya Yürüyecek

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) vabeste Fen-Sen, Kere ve Makara Teşkilatı (PTT) yönetiminin sendika üyelerini sürdüğü ve hukuksuz uygulamalarda bulunduğu gerekçesiyle ferda Ankara’ya reviş başlatacak. Bir takım İstanbul’dan, özge kol ise Batman’dan Ankara’ya yürüyecek.

PTT’da etkin Marifet-Sen üyelerine yönelik sürgün ve sorumluluk iddiaları dolayısıyla sendika, ferda Batman’dan ve İstanbul’dan Ankara’ya yürüyecek.

İstanbul’daki reviş, PTT Sirkeci Şubesi önünden basın açıklamasıyla başlayacak. Tutum, elan bilahare Kadıköy’deki PTT binası uğrunda dahi yapılacak açıklamanın ardından, ikinci günde Kütahya ve Eskişehir’dahi yapılacak açıklamalarla devam edecek.

Batman’da basın açıklamasıyla başlayacak yol ise Diyarbakır’daki ve Şanlıurfa’daki matbuat açıklamalarıyla sürecek. İkinci günde da Mersin’de ve Adana’da izah yapacak olan sendika üyeleri, üçüncü günde Ankara’da eş basın açıklaması yapacak.

“İŞ BARIŞINI SAĞLAYIN” ÇAĞRISI

PTT Genel Müdürlüğü önünde cuma namazı haset yapılacak basın açıklamasıyla sonlandırılacak yol öncesinde sendika üyeleri, PTT yönetimine seslenerek, “Hukuksuz kararlarınızdan vazgeçin. Yönetici ve üyelerimizin sürgünlerini durdurun. İş barışını sağlayın” çağrısı yaptı.

Share: